رویـدادهـا

پردیس سامیت

با دیگران به اشتراک بگذارید

پردیس سامیت
 
 

برای مشاهده سایت پردیس سامیت کلیک کنید.

 

معرفی

 

استارت ‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه جوامع در دنیای كنونی ایفا می‌كنند.

فناوری های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر آن، نقطه عطفی در عرصه اقتصاد به شمار می رود كه پنجره جدیدی برای كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز كرده است و بر همین أساس در کشورما نیز در سال‌های اخیر توجه نهادهای عمومی و دولتی به توسعه اکوسیستم استارتاپی جلب شده است.

از تولد اکوسیستم استارتاپی ایران چند سالی می گذرد و علی‌رغم وجود چالش های بسیار، بخش‌های متفاوتی از ابتدای شکل گیری اکوسیستم تا هم اکنون در جهت توسعه آن نقش کلیدی داشتند،که از جمله مهم ترین آن‌ها می‌توان به رویدادهای کارآفرینی،شتابدهنده ها و فضاهای کار اشتراکی اشاره کرد.

ایجاد ارتباط و همکاری نزدیک بین این نهادهای مستقل و البته تاثیرگذار، به رشد اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری کمک می کند و در این راستا از سال ۱۳۹۷ رویداد پردیس سامیت توسط مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس طراحی و برگزار شده است.

 رویداد پردیس سامیت با هدف ایجاد هم افزایی ،انتقال تجربه و آموزش با رویکردی نوآورانه بین فعالین اکوسیستم استارتاپی طراحی شده است و دبیرخانه پردیس سامیت در یک برنامه بلند مدت تصمیم دارد با توسعه رویداد پردیس سامیت و حضور بخش های دیگر از مجموعه‌ها یا افراد تاثیرگذار در این اکوسیستم مثل سرمایه‌گذاران و سایر بازیگران اکوسیستم کارآفرینی مثل بنگاه‌های بزرگ اقتصادی، صنعت و شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل به بزرگترین رویداد صاحب سبک استارتاپی در کشور و منطقه شود.

اولین رویداد پردیس سامیت در سال 2018 رویدادی تخصصی برای فعالان حوزه برگزاری رویداد ، پردیس سامیت دوم در سال 2019 برای مدیران شتاب‌دهنده‌ها برگزار شد. سال 2020 در پردیس سامیت، دو گروه برگزارکننده رویداد و مدیران شتاب‌دهنده‌ها را در یک رویداد گرد هم آمدند و همچنین برای اولین بار مدیران فضاهای کار اشتراکی را نیز در کنار خود داشت.

در سال ۲۰۲۱ به دلیل شیوغ ویروس کرونا پردیس سامیت به صورت کمپی و در فضای باز با حضور مدیران شتابدهنده ها،برگزارکنندگان رویداد،مدیران فضاهای کار اشتراکی و VC ها برگزار شد،علاوه بر این ۲۰ استارتاپ از شتابدهنده های  عضو مرکز شتابدهی در پردیس سامیت ۲۰۲۱ در مقابل شرکت کنندگان به ارائه استارتاپ خود پرداختند.

 

پردیس سامیت 2021 در تاریخ 14 و 15 اسفند 1399 و به سفارش پارک فناوری پردیس طراحی و برگزار شد.

شرکت‌کنندگان  این رویداد را مدیران شتابدهنده‌ها، مدیران فضاهای کار اشتراکی، برگزارکنندگان رویداد، اعضای انجمن VC، تیم‌های استارتاپی مستقر در شتابدهنده‌ها و فعالان اکوسیستم، شامل می‌شدند.

با توجه به جامعه هدف رویداد و همچنین بخش‌هایی که برای رویداد طراحی شده بود، تصمیم بر آن شد که کمپین اطلاع‌رسانی رویداد با پخش یک تیزر آغاز شود.

سناریوی این تیزر با هدف نمایش المان‌های همیشگی رویداد پردیس سامیت، القای حس «آماده بودن همه چیز و خالی بودن جای مخاطب» و نمایش خلاصه‌ای از 3 بخش اصلی رویداد که شامل آموزش، شبکه‌سازی و لذت بردن از زمان و با در نظر گرفتن پرسونای مخاطب رویداد، نگارش و ساخته شد.

به خاطر ماهیت پردیس سامیت که قدرت آن حول حضور فیزیکی افراد شکل می‌ٔگیرد، برگزاری آنلاین جزء آپشن‌های این رویداد نبوده است، به همین دلیل امسال این رویداد به سمت برگزاری درفضای آزاد و کمپی قدم برداشت. مدل برگزاری کمپی این امکان را داده تا نگرانی از بابت سلامتی مخاطبان کمتر بشود و همچنین بخش‌های جدید و تجربه‌ای نوین را برای شرکت‌کننده‌ها خلق کرده که شاید تا به حال تجربه نکرده باشند.

این رویداد با حضور بیش از ۲۳۰ نفر شرکت‌کننده در طول دو روز برگزار شد و با توجه به مخاطبان رویداد، همچنین بخش‌های اصلی که برای این رویداد طراحی شدند شامل شبکه‌سازی بین متخصصان کشور،‌ دورهمی دور آتش، تاک انتقال تجربه دور آتش، پنل‌ها و سخنرانی‌های انتقال تجربه، بخش‌های سرگرم‌کننده مانند بازی، موسیقی و اجرای گروه مجاز بود.

پردیس سامیت 2020، در تاریخ 24 و 25 بهمن ماه سال 1398 برگزار شد. دو گروه برگزارکننده رویداد و مدیران شتاب‌دهنده‌ها در این رویداد گردهم آمدند و همچنین برای اولین بار مدیران فضاهای کار اشتراکی را نیز حضور داشتند.

در طول 2 روز علاوه بر برگزاری برنامه‌های آموزشی متناسب با مشکلات امروز اکوسیستم، از طریق ایجاد فضای صمیمی، بستری برای شبکه سازی و به اشتراک گذاری تجربه میان شرکت کنندگان فراهم شد.

دومین رویداد پردیس سامیت در بهمن 1397 با عنوان دورهمی مدیران شتابدهنده‌های نوآوری در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

در این دورهمی یک روزه پنل های تخصصی  با حضور مدیران شتابدهنده های تخصصی و عمومی از سراسر کشور برگزار شد.

اولین رویداد پردیس سامیت در آذر سال 1397 به همت پارک فناوری پردیس و مرکز شتابدهی نوآوری برای فعالان حوزه برگزاری رویداد در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

در طول این 2 روز، برنامه‌های متعددی مانند آموزش‌های متناسب با مشکلات روز اکوسیستم، پنل‌ها و سخنرانی‌ها، ایجاد فضای صمیمی برای شبکه سازی و به اشتراک گذاری تجربه میان شرکت کنندگان و سرگرمی‌های متنوع، اجرا شد. 

 

 

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir