رویـدادهـا

صدف

با دیگران به اشتراک بگذارید

طرح توانمند سازی صدف

 

معرفی

 صدف متشکل از واژه‌های «صنعت»، «دانشگاه»، و «فناوری» است. به‌منظور تحقق همكاری هدفمند صنعت و دانشگاه، پارک فناوری پردیس سند راهبردی ارتباط صنعت و دانشگاه را تدوین نموده و برنامه‌های عملیاتی متعددی را جهت اجرایی نمودن آن در قالب برنامه‌های صدف شکل داد که از آن جمله می‌توان به طرح‌های توانمندسازی، بوت‌کمپ‌های آموزشی-تخصصی، کمپ‌های اشتغال، شبکه اجتماعی، راهبری پایان‌نامه‌های دانشجویان، حمایت از طرح‌های پژوهشی و... اشاره کرد.

 صدف از سال 1394 با همت پارک فناوری پردیس شروع به فعالیت نمود. فعالیت اولیه صدف محدود به حوزه سرمایه انسانی و متمرکز بر ارائه خدمت به شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس بود. با توجه به گستردگی نیاز مخاطبان (دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از یک‌سو و شرکت‌های عضو پارک از سوی دیگر)، در حال حاضر خدمات متعددی با عنوان صدف به شرکت‌های ناحیه نوآوری پردیس و جامعه دانشگاهی ارائه می‌شود که از آن جمله می‌توان به آموزش، توانمندسازی و توسعه سرمایه‌های انسانی، راهبری پایان‌نامه‌های دانشجویان، طرح‌های پژوهشی مورد نیاز شرکت‌های عضو و... نام برد.

مأموریت طرح توانمندسازی صدف ارائه خدمات هدفمند و مؤثر به مخاطبان خود (دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و شرکت‌های ناحیه نوآوری پردیس) در بخش‌های مختلف آموزش، توانمندسازی و توسعه سرمایه انسانی و همچنین پایان‌نامه/پژوهش در یک پلتفرم جامع می‌باشد.

 1. طرح توانمندسازی صدف
 2. بوت‌کمپ‌های آموزشی-تخصصی
 3. کمپ‌های اشتغال
 4. سامانه صدف
 5. کارآموزی و کارورزی
 6. جشنواره‌های کار و کارآموزی

1. طرح توانمندسازی صدف

مقدمه: یکی از رسالت‌های مهم پارک فناوری پردیس هم‌افزایی بین صنعت و دانشگاه است و این هم‌افزایی از طریق استفاده از دانش تخصصی و نیروی انسانی دانشگاه‌ها در صنعت صورت می‌گیرد. در این راستا پارک فناوری پردیس با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری و در بستر شبکه فناوری و نوآوری ایران اقدام به برگزاری طرح توانمندسازی شغلی صدف می‌نماید.

هدف: هدف از اجرای طرح توانمندسازی صدف، ایجاد انگیزه و توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به‌منظور کمک به نقش‌آفرینی آن‌ها در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و شغلی بر اساس استعدادها و ویژگی‌های هر فرد در جهت تسهیل ورود ایشان به بازار کار (زیست‌بوم کسب‌وکار) است. درواقع این طرح در نظر دارد به افراد کمک کند تا ابتدا به خودشناسی برسند و در ادامه با حضور در کارگاه‌های مختلف، مسیر درست شغلی را انتخاب و درنهایت بتوانند نقش‌آفرینی مؤثری در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور داشته باشند.

اولین دوره طرح توانمندسازی صدف در نیمه دوم سال 97 و با حضور بیش از 400 نفر در استان تهران برگزار شد.

به‌طورکلی این طرح شامل آزمون‌ها و مشاوره‌های خودشناسی و روان‌شناختی شغلی، برگزاری بیش از ۴۰ ساعت کارگاه و سمینارهای تخصصی و مهارتی (شخصیت شناسی، مزاج شناسی شغلی، آشنایی با سبک‌های شغلی، سفر به آینده (روندها و مهارت‌های موردنیاز بازار کار در آینده) بایدها و نبایدهای مصاحبه شغلی، اصول و فنون مذاکره، آشنایی با مدل‌های کسب‌وکار، یادگیری اثربخش، تحلیل رفتار متقابل و ارتباطات مؤثر)، مشاوره‌های مهارتی شغلی به‌صورت گروهی، رزومه سازی حرفه‌ای و ویدئویی، بازدید از زیست‌بوم نوآوری و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، معرفی به کارفرما و چند برنامه دیگر بود.

آیین اختتامیه اولین دوره طرح: آیین اختتامیه اولین دوره طرح، در اسفند 97 با در نظر گرفتن برنامه‌هایی ازجمله گزارش طرح، تقدیر و تشکر از مجریان و مدرسان برتر طرح، تقدیر و تشکر از برگزیدگان برتر طرح، برگزاری پانل گفتگو پیرامون جذب و استخدام با حضور مدیران منابع انسانی شرکت‌ها، سخنرانی در زمینه توسعه فردی و چند برنامه دیگر در سالن همایش جابربن‌حیان دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

طرح توانمند سازی صدف دوره اول طرح صدف
اولین دوره طرح صدف طرح توانمندسازی صدف

دومین دوره طرح توانمندسازی صدف در نیمه اول سال ۹۸ با حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر در چهار استان تهران، اصفهان، یزد و کرمانشاه برگزار شد.

چارچوب اصلی دومین دوره طرح بر اساس ۴ کمپ اصلی طراحی و اجرا شد. کمپ‌های طرح عبارت بودند از:

کمپ اول) خودشناسی و شناخت سبک‌های شغلی: در این مرحله، کارگاه شخصیت‌شناسی شغلی و آزمون‌های شخصیت‌شناسی برگزار شد. به‌طورکلی آزمون‌های شخصیت‌شناسی به افراد کمک می‌کنند تا علائق و استعدادهای خود را بهتر بشناسند و متناسب با آن، شغل بهتری انتخاب نمایند و با تقویت برخی ویژگی‌های شخصیتی، خود را برای شغل فعلی آماده‌تر کنند. در این کارگاه سعی شد ابتدا افراد به خودشناسی برسند و این کار از طریق برگزاری آزمون‌های شخصیت‌شناسی مانند EQ, NEO, HOLLAND, MBTI, DISC و خروجی‌های این آزمون‌ها به دست آمد. همچنین در این کارگاه افراد با تیپ‌های مختلف شخصیتی و درنهایت با تیپ شخصیتی مناسب خود آشنا شدند.

کمپ دوم) مهارت افزایی در زمینه مهارت‌های نرم (Soft Skills): هدف از این مرحله، برگزاری کارگاه‌هایی برای افزایش توانمندی‌ها و مهارت‌های نرم افراد بود. برخی از این کارگاه‌ها عبارت بودند از: کارگاه‌های آشنایی با سبک‌های شغلی (هدف این کارگاه شناخت سبک‌های شغلی توسط افراد و همچنین توانایی تشخیص سبک شغلی مناسب خودشان بر اساس ویژگی‌های شخصیتی‌شان بود)؛ کارگاه روندهای بازار کار و مهارت‌های موردنیاز شغلی (هدف این کارگاه شناساندن فضای بازار کار و مهارت‌های موردنیاز بازار کار در حال حاضر و آینده بود)؛ کارگاه آشنایی با مدل‌های کسب‌وکار (هدف این کارگاه آشنا کردن افراد با مفاهیم اولیه مدل کسب‌وکار که بسیار برای شرکت‌ها نیز مهم می‌باشد، بود)؛ رزومه‌نویسی حرفه‌ای (هدف این کارگاه کسب مهارت افراد در زمینه طراحی رزومه حرفه‌ای و استاندارد بود)؛ کارگاه مصاحبه شغلی (هدف این کارگاه آشنا شدن افراد با نحوه حاضر شدن در جلسات مصاحبه و نحوه پاسخ دادن به سؤالات مصاحبه بود)؛ کارگاه اصول و فنون مذاکره (هدف این کارگاه آشنا شدن افراد با روش‌های مذاکره و نحوه ارتباطات بود)؛ کارگاه ارائه مؤثر، رفتار سازمانی و کار تیمی (هدف این کارگاه آشنا کردن افراد با نحوه ارائه توانمندی‌های خود، نحوه رفتار با مدیران و همکاران و نحوه کار در سازمان بود).

کمپ سوم) طراحی مسیر حرفه‌ای شغلی: لابراتوار طراحی زندگی دانشگاه استنفورد، خاستگاه اصلی دوره طراحی مسیر زندگی بود. بیل بورنت و دیوید ایوانز سال‌ها مدرس دوره طراحی زندگی در دانشگاه استنفورد بوده‌اند. هدف از دوره طراحی مسیر زندگی که در قالب پک 12 ساعته و به‌صورت کاملاً کاربردی به شرکت‌کنندگان ارائه ‌شد، کمک به افراد برای برخورداری از مهارت یادگیری، کمک برای پیدا کردن علاقه‌ شغلی خود، کسب دیدگاهی جدید در مورد دنیای شغلی امروز، برخورداری از توانایی ارائه برنامه‌های 5 ساله برای خود، ایجاد تعادل در کار و زندگی و برخورداری از توانایی شبکه‌سازی بود. همچنین یکی دیگر از اهداف مهم این دوره توانایی افراد برای شروع یک فعالیت شغلی در قالب پروژه عملی می‌باشد که از این طریق باورهای شغلی آن‌ها اصلاح و با واقعیت‌های بازار کار آشنا می‌شوند.

کمپ چهارم) شناخت اکوسیستم فناوری و نوآوری و محیط کسب‌و‌کار: در این مرحله برای شرکت‌کنندگان اردوی یک‌روزه برنامه‌ریزی شد. بدین ترتیب که ابتدا شرکت‌کنندگان به‌طور کامل با اکوسیستم پارک فناوری پردیس و بخش‌های مختلف آن آشنا شدند و در ادامه افراد بر اساس رشته‌های تحصیلی خود تقسیم‌بندی و با حضور در شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز نوآوری و شتاب‌دهنده‌ها توانستند با محیط و اجزای آن‌ها آشنا شوند. همچنین برخی دیگر از  شرکت‌کنندگان با حضور در مراکز صنعتی، از نزدیک بازدیدی از شرکت‌ها داشتند. بخش دیگر برنامه مربوط به برگزاری پانلی با عنوان «پانل از کارمندی تا کارآفرینی» بود. هدف از برگزاری این پانل حضور کارآفرینان موفق و آشنایی شرکت‌کنندگان با آن‌ها و استفاده از تجربیات کارآفرینان بود.

همچنین در ادامه طرح، برنامه مشاوره شغلی برای همه شرکت‌کنندگان اجرا شد. هدف از اجرای مشاوره شغلی، شناساندن محیط پیرامونی و فضای بازار کار به افراد بود. به‌طوری‌که افراد در قالب گروه‌های 10 نفره و به‌صورت رودررو با خبرگان و متخصصین رشته‌‌ تحصیلی خود در صنایع مختلف هم‎صحبت شدند و درباره‌ وضعیت آینده‌ شغلی خود و انتخاب‌هایی که در آینده خواهند داشت بیشتر مطلع شدند.

آیین اختتامیه دومین دوره طرح: آیین اختتامیه دومین دوره طرح، در آبان 98 با برنامه‌هایی ازجمله گزارش طرح، تقدیر و تشکر از مدرسان برتر طرح، تقدیر و تشکر از برگزیدگان برتر طرح، سخنرانی آقای مهندس رضا ریاضی (مؤسس و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان صنعت اندیشه‌مدار)، برگزاری پانل جذاب کار نکن (با ارائه آقای امین آرامش)، و با حضور چند تن از مدیران استارتاپ‌ها در سالن همایش جابربن‌حیان دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

دومین دوره طرخ صدف دومین دوره طرخ صدف
دومین دوره طرخ صدف دومین دوره طرخ صدف

پارک فناوری پردیس در نظر دارد سومین دوره طرح توانمندسازی صدف را با همکاری و مشارکت دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و بنیادهای نخبگان استان‌ها و با تمرکز بر نخبگان و دانشجویان برتر در 4 فاز (کشف استعدادها، پرورش استعدادها، توسعه استعداد و شکوفایی استعدادها) برگزار نماید.

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام در سومین دوره طرح به آدرس زیر مراجعه نمایند:

ثبت نام دوره سوم طرح توانمند سازی صدف

2-بوت‌کمپ‌های آموزشی-تخصصی

بوت‌کمپ‌ها دوره‌های فشرده‌ای هستند که افراد را در حوزه‌های تخصصی/رشته‌های تحصیلی و با آموزش‌های تخصصی و بالا بردن سطح توانایی و مهارت‌های موردنیاز صنایع، آماده ورود به بازار کار می‌نمایند. مدت‌زمان برگزاری این دوره‌ها معمولاً بین 2 تا 6 ماه (بسته به نیاز صنایع) می‌باشد. درواقع هدف اصلی از برگزاری بوت‌کمپ‌های آموزشی-تخصصی، کشف استعدادهای بالقوه افراد و آموزش ایشان برای موقعیت‌های شغلی تخصصی در هر یک از صنایع می‌باشد.

خدمات قابل ارائه در بوت‎‌کمپ‌های آموزشی-تخصصی

برگزاری آزمون‌های شخصیت‌شناسی به افراد کمک می‌کند تا علایق و استعدادهای خود را بهتر بشناسند و متناسب با آن شغل بهتری انتخاب کنند. امکان برگزاری 6 آزمون شخصیت‌شناسی شامل نئو، دیسک، هوش هیجانی، هالند، MBTI, IQ و ارائه تحلیل‌های جامع آن در این دوره‌ها وجود دارد.

شخصیت شناسی

هدف از ارائه مهارت‌های نرم ایجاد تغییر نگرش افراد و افزایش بهره‌وری ایشان است. ازجمله مهم‌ترین مهارت‌های قابل ارائه در این دوره‌ها عبارت‌اند از شخصیت‌شناسی، ارتباطات مؤثر، برندینگ شخصی و کار تیمی، آشنایی با سبک‌های شغلی، توسعه فردی و طراحی مسیر شغلی.

در این بخش متناسب با نیازهای ارائه شده توسط شرکت‌، آموزش‌های تخصصی و فنی با ارائه پروژه‌های واقعی به افراد صورت می‌گیرد. همچنین در این بخش از منتور هم استفاده می‌شود که ترجیح بر این است شخصی به‌عنوان منتور از خود شرکت در بخش‌هایی از این برنامه حضور داشته باشد.

درنهایت افراد برگزیده در دوره جهت استخدام به شرکت‌های متقاضی معرفی می‌شوند.

 

3-کمپ‌های اشتغال

کمپ‌های اشتغال سعی در برطرف کردن خلأ آموزش مهارت­‌های نرم برای مخاطبان را دارد تا بتوانند در هر جایگاهی از یک کسب‌وکار، مؤثرتر و مفیدتر واقع شوند. به‌علاوه متقاضیان نیروی کار نیز به اهمیت این موضوع واقف بوده و آنچه برای آن‌ها جذاب و تأثیرگذارتر است، داشتن نیروی انسانی با مهارت بالا می‌باشد.

این برنامه آموزشی بر پایه فرصت‌های شغلی ارائه شده از سوی کارفرمایان تعریف و متقاضیان حضور در این برنامه در صورت دریافت پذیرش (تناسب فرد با فرصت شغلی که توسط تیم مجری و کارفرما صورت خواهد گرفت)، در این دوره شرکت خواهند نمود. این دوره در مدت زمان حداکثر 3 ماه برگزار خواهد شد و افراد شرکت‌کننده هم‌زمان با گذراندن دوره‌های آموزشی (تئوری و عملی) مهارت نرم، در انجام پروژه‌های واقعی مشارکت خواهند نمود و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را برای حضور در فضای اشتغال مشخص خواهند کرد. همچنین در این برنامه آموزشی، کارفرما نیز با رصد توانمندی­‌های افراد نسبت به جذب و به‌کارگیری آن‌ها اقدام خواهد نمود.

خدمات قابل ارائه در کمپ‌های اشتغال

در مرحله اول کارجویان با ارسال رزومه، کلیپ معرفی و مصاحبه اولیه بر اساس ثبت درخواست خود برای فرصت‌­های شغلی موجود انتخاب خواهند شد. مرحله دوم پذیرش، مصاحبه کارفرما با افراد انتخاب شده می­‌باشد. در برنامه کمپ اشتغال، کارفرما می­‌تواند برای هر جایگاه شغلی به تعداد 2 نفر کارجو داشته باشد و در پایان نیروی مورد نظر خود را انتخاب نماید.

 

 در این برنامه برخی از مهم­ترین مهارت­‌های نرم به شرکت­‌کنندگان آموزش داده خواهد شد. سرفصل­ آموزشی مهارت­‌های نرم عبارتند‌از: حل مسئله و تفکر استراتژیک، کار تیمی، آموزش‌پذیری (Active Listening)، ارائه مؤثر، مدیریت پروژه و...

 

 در برنامه کمپ اشتغال، کارفرما برای جایگاه شغلی موردنظر خود پروژه تعریف نموده و نیرو/نیروها مکلف به انجام آن در طول برگزاری برنامه خواهند بود. انجام پروژه فردی توسط نیرو در قالب کارورزی و به‌صورت رایگان خواهد بود.

 

 در مسیر برنامه کمپ اشتغال برای شرکت­‌کنندگان پروژه واقعی در نظر گرفته شده که به‌صورت تیمی توسط شرکت‌­کنندگان انجام و کلیه مهارت­‌های آموزشی کمپ در این فعالیت تمرین خواهد شد.

 

ارزیابی در طول دوره و در حین کارگاه­‌های آموزشی و انجام پروژه­‌های فردی و گروهی توسط اساتید، مشاوران، کارفرمایان و تیم اجرا انجام می‌شود و نتیجه نهایی ارزیابی‌­های انجام شده به‌منظور جذب نیرو در اختیار کارفرما قرار خواهد گرفت.

 

4-سامانه صدف

شرکت‌های دانش‌بنیان با تحول در عرصه علم و دانش و كشف یافته‌ها و نتایج جدید اقتصادی در رشد و توسعه کشور، تأثیر بسزایی دارند. در این میان یکی از چالش‌های مهم شرکت‌های دانش‌بنیان یافتن نیروی انسانی متخصص و توانمند است و این در صورتی می‌باشد که بیكاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به یك دغدغه مهم در جامعه تبدیل شده است.  

در این راستا یکی از مأموریت‌های مهم پارک فناوری پردیس تأمین نیروی انسانی متخصص و توانمند برای شرکت‌های عضو از طریق ایجاد یک پلتفرم جامع با عنوان «سامانه صدف» (به نشانی @samaneh_sadaf) بوده است. به‌طورکلی هدف از ایجاد سامانه صدف، ایجاد پُل ارتباطی هدفمند بین کارجویان و کارفرمایان می‌باشد. این سامانه از یک‌سو دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را جذب می‌نماید و از طرف دیگر فرصت‌های شغلی، کارورزی، کارآموزی، امریه سربازی و... شرکت‌ها دانش‌بنیان و تیم‌های استارتاپی با تمرکز بر شرکت‌های ناحیه نوآوری پردیس را انعکاس می‌دهد.

متقاضیان می‌توانند با عضویت در سامانه صدف از آخرین فرصت‌های منعکس شده در کانال مطلع شوند.

 

5-کارآموزی و کارورزی

کارآموزی و کارورزی یک فرایند آموزشی است که با تمرکز بر کسب مهارت در کنار کسب دانش و معلومات، تجربه فعالیت عملی را به فرد متقاضی کارآموزی می‌دهد. کارآموزی یا Apprenticeship درواقع یک فعالیت و کار واقعی است که در کنار آن طبیعتاً کسب علم و دانش در حوزه کاری نیز اتفاق می‌افتد.    

-معرفی دانشجو/فارغ‌التحصیل برای گذراندن دوره کارآموزی/کارورزی در شرکت‌های عضو پارک در سربرگ دانشگاه، دانشکده و یا گروه آموزشی همراه با نام و نام خانوادگی، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و محل تحصیل متقاضی با امضا و مهر، تاریخ، شماره نامه و شماره تماس متقاضی؛

 

به شرکت‌: مدیر عامل شرکت؛

به پارک فناوری پردیس: جناب آقای جباری‌پور؛ مديركل ترويج و توسعه خوشه‌های نوآوری؛

 به شرکت: پس از تهيه نامه مطابق با موارد ذکر شده، به شماره فکس شرکت ارسال گردد.

به پارک فناوری پردیس: پس از تهيه نامه مطابق با موارد ذکر شده، به شماره 76250100-021 دورنگار گردد.

پس از ارسال دورنگار حتما از دبيرخانه پارک به شماره 76250250-021 داخلی 2538 پيگيری وصول انجام گردد.

 

 

6-جشنواره‌های کار و کارآموزی

یکی از فرصت‌های مناسب برای اقشار جامعه و بالأخص دانشجویان، جهت آشنایی با صنعت کشور و فرصت‌های شغلی مناسب خود، برگزاری جشنواره‌های‌ کار و کارآموزی می‌باشد. از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره‌ها، می‌توان به ارتباط مستقیم کارفرما با دانشجویان و جذب نیروی کار جوان، نخبه و متخصص اشاره کرد. این رویداد‌ها با تمرکز بر حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و معرفی آن‌ها به جامعه دانشجویی در قالب کارفرمایان موفق جامعه سعی در تقویت روحیه خودباوری در دانشجویان را دارد.

 این جشنواره با هدف ارتباط مستقیم کارفرما با کارجویان و جذب نیروی کار جوان، نخبه و متخصص و با حضور شرکت‎های دانش‌‎بنیان و صنعتی در محیط علمی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد که شامل دو مرحله اصلی بود: در مرحله‎ی اول جشنواره، برای افزایش مهارت‎های عمومی دانشجویان و کارکنان شرکت‌ها، کارگاه‎های تخصصی و آموزشی (دیجیتال مارکتینگ، مدیریت منابع انسانی با تأکید بر کشف، شناسایی و هدایت استعدادهای تازه ‎فارغ‎التحصیلان، راهکارهای افزایش فروش، از کارمندی تا کارآفرینی، گذرگاه نوآوری و کارآفرینی، ارزش‌گذاری استارتاپ، افزایش راندمان ترجمه و آشنایی با ترجمه نسل جدید، تحلیل و توسعه‎ شایستگی‎های ارزش‎آفرین کارکنان در فضای کسب‌وکار، سیستم‎های مدیریت کسب‌وکار، فرصت‎ها و چشم‎اندازها) برگزار شد و مرحله‎ دوم در 28 آبان ماه سال 97 با افتتاح رسمی جشنواره و با حضور مسئولین پارک فناوری پردیس و دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز و بیش از 60 شرکت با 600 فرصت شغلی در یکی از سالن‎های دانشگاه غرفه‎هایی برپا نمودند که دانشجویان و فارغ‌التحصیلان می‎توانستند با مراجعه به این غرفه‎ها، از فرصت‌های شغلی مطلع شوند.

جشنواره کار صدف جشنواره کار صدف
جشنواره کار صدف جشنواره کار صدف

 دومین جشنواره کار با نام «جشنواره کار ایران» از تاریخ 4 تا 6 اسفندماه 98، در محل دانشگاه علم و صنعت (سالن ملک‌لو) با هدف تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه، ایجاد بستری جهت ارتباط مستقیم سرمایه انسانی با کارفرمایان و تسهیل فرآیند جذب استعدادهای برتر از میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان، برگزار شد. برخی از برنامه‌های جشنواره به شرح زیر می‌باشد:

 • حضور سازمان‌های معتبر و همچنین شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها جهت جذب نیروی انسانی نخبه؛
 • برگزاری همایش پژوهشی در راستای معرفی دستاوردهای پژوهشی و پایان‌نامه‌های برتر دانشگاه‌ها و تلاش در جهت جذب حمایت‌های مالی؛
 • برگزاری رویدادهایی جهت حل چالش‌ها و نیازهای پژوهشی سازمان‌های حاضر و تلاش برای رفع آن‌ها توسط دانشگاهیان؛
 • برگزاری کارگاه‌هایی ویژه برای کارکنان سازمان‌ها و همچنین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان جهت توانمندسازی ایشان.

لازم به ذکر است این جشنواره در آغاز اولین روز خود به صورت حضوری با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعلام تعطیلی کامل دانشگاه‌ها، لغو و به صورت آنلاین برگزار شد.

جشنواره کار ایران طرح صدف
جشنواره توانمندسازی صدف جشنواره کار ایران

 اولین جشنواره کارآموزی صدف: این جشنواره به صورت آنلاین و با هدف ارتباط بین کارفرمایان و کارجویان و با مشارکت کارفرمایان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها توسط پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تاریخ 25 اردیبهشت لغایت 5 خرداد در 4 استان تهران، البرز، اصفهان و یزد و با حضور 180 شرکت، 350 عنوان و 1000 جایگاه شغلی تعریف شده برگزار شد و در نهایت 190 نفر از این طریق در شرکت‌ها مشغول به کارآموزی شدند.

از اهداف برگزاری جشنواره کارآموزی صدف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجمیع فرصت‌های کارآموزی صنایع مختلف اعم از شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعتی و استارتاپ ها؛
 • ورود به سایر استان‌ها برای ارتباط با صنایع و دانشگاه‌ها در این استان‌ها؛
 • فراهم کردن بستری به‌عنوان تکمیل‌کننده طرح توانمندسازی شغلی صدف برای پیاده کردن آموزش‌ها ارائه شده در این طرح؛
 • و...؛

دومین جشنواره کارآموزی صدف: این دوره جشنواره کارآموزی صدف به‌صورت آنلاین و در تیرماه سال 99 برگزار شد. این جشنواره قصد داشت از یک‌سو تمامی کارفرمایانی که تمایل به جذب نیرو دارند را در یک محیط مجازی گرد هم آورد و از سوی دیگر نیز تمامی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها که تمایل به کسب تجربه و مهارت کاربردی در صنعت دارند و درواقع به دنبال یافتن شغل مورد علاقه خود هستند، بتوانند با حضور در نمایشگاه آنلاین، برای فرصت‌های کارآموزی و استخدام درخواست بدهند.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر و رفع سوالات و ابهام‌ها می‌توانند با شماره 02176250250 داخلی 2337 (آقای سعیدی) تماس بگیرند.

تلگرام: https://t.me/sadaf_tavanmandy

 

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir