رویـدادهـا

شعب پارک فناوری پردیس

با دیگران به اشتراک بگذارید

معرفی برنامه توسعه شعب و پردیس‌ها

پارک فناوری پردیس همواره برنامه‌های متعددی را جهت حمایت از کسب‌و‌کارها در زنجیره تجاری سازی ایجاد کرده است. در این راستا تلاش شده است برای حمایت از تیم‌ها و ایده‌های نوآورانه که ابتدای زنجیره تجاری‌سازی را تشکیل می‌دهند، ضمن کنار هم قرار دادن تیم‌های نوآور، هر آنچه که این تیم‌ها در مسیر تجاری‌سازی به آن نیازمند هستند را فراهم کند. برنامه توسعه شعب پارک فناوری پردیس به نام کارخانه‌های نوآوری با تمرکز بر تیم‌ها و استارتاپ‌های نوآور به صورت تخصصی در جهت رفع خلاء موجود و شتابدهی و توسعه کسب‌وکارهای نوپای نوآور ایجاد شده است. تا به امروز شعب کارخانه نوآوری آزادی و های‌وی با تمرکز بر کسب و کارهای نوپا در حال فعالیت هستند.

 

کارخانه نوآوری آزادی

 

کارخانه نوآوری آزادی

 

 

برای مشاهده سایت کارخانه نوآوری آزادی کلیک کنید.

 

کارخانه نوآوری آزادی، اولین شعبه پارک فناوری پردیس است که با حمایت معاونت علمی‌ و فناوری ریاست جمهوری به شکل مشارکت دولت و بخش خصوصی در محدوده میدان آزادی تهران تاسیس شده است. این کارخانه با وسعت حدود 18500 مترمربع، یک کارخانه متروکه با نام «الکترودسازی آما» بوده که طی فرآیند بازسازی، تبدیل به اولین کارخانه نوآوری کشور و اولین شعبه پارک فناوری پردیس شده است.

در این کارخانه، 9 شتاب‌دهنده و مرکز نوآوری تخصصی در حوزه‌های مختلف مستقر هستند و از تیم‌ها و صاحبین ایده در حوزه‌های کاری تحت پوشش خود شامل فناوری‌‌ اطلاعات، سلامت الکترونیک، تولید محتوا، نوآوری‌های بیمه‌های و مالی، حمایت می‌نمایند. با پایان یافتن عملیات بازسازی کارخانه و با حضور رییس‌جمهور وقت، این مجموعه در تاریخ 98/08/14 بصورت رسمی افتتاح گردید. بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و همچنین برنامه‌های ارائه شده توسط شتاب‌دهنده‌های مستقر در کارخانه، ظرفیت حضور بیش از 2500 نفر در فضاهای کارخانه فراهم خواهد بود.

در حال حاضر نیمی از ظرفیت استقرار کارخانه با جمعیتی بالغ بر 1200 نفر محقق شده و بیش از 150 استارتاپ در مجموعه کارخانه نوآوری آزادی مشغول به فعالیت می‌باشند که در اولین سال فعالیت رسمی کارخانه بیش از 30 محصول و خدمت را به جامعه ارائه نموده‌اند. سرمایه‌گذاری انجام شده برای بازسازی و تجهیز فضاهای کارخانه که عمدتاً توسط شتابدهنده‌های مستقر در کارخانه انجام شده است بالغ بر 150 میلیارد تومان ارزیابی می‌شود.

فضای کاری مناسب، خدمات حرفه‌ای کسب‌وکار و آموزش‌های تخصصی، زیرساخت‌های فنی مطمئن، راهنمایی و مشاوره مربیان مجرب، ارتباط با سرمایه‌گذاران و فرشتگان کسب و کار، تامین سرمایه نقدی مورد نیاز و تداوم هم‌افزایی و یادگیری پس از دوره شتاب‌دهی در یک مکان جغرافیایی متمرکز و فرصت‌های شبکه سازی و اجتماع سازی، از جمله کارکردهای اصلی کارخانه نوآوری آزادی است. همچنین وجود رستوران، کافه، باشگاه ورزشی و... از جمله دیگر سرویس‌های قابل بهره‌برداری توسط استارتاپ‌ها می‌باشد. همچنین دسترسی به شبکه حمل و نقل عمومی شهری (مترو و اتوبوس) و بین شهری (پایانه مسافربری و فرودگاه) نیز از جمله مزایای کارخانه محسوب می‌شود.

تیم‌های استارتاپی پس از طی نمودن فرآیند عضویت و استقرار در کارخانه، مشمول بخشی از مزایای عضویت در پارک فناوری پردیس بوده و از حمایت‌های مربوطه بهره‌مند خواهند شد.

آدرس: تهران‏، بزرگراه شهید لشکری (جاده مخصوص کرج) نبش خیابان شهید آزمون‌نیا(جنب ایستگاه مترو بیمه) پلاک 31

شماره تماس: 40448463-46106145 

 

افتتاح رسمی کارخانه نوآوری آزادی

فضای کاری اشتراکی زاویه

 

کارخانه نوآوری های‌وی

 

کارخانه نوآوری های‌وی

 

 

برای مشاهده سایت کارخانه نوآوری های‌وی کلیک کنید.

کارخانه نوآوری های‌وی، دومین شعبه پارک فناوری پردیس است که در زمینی به مساحت حدوداً 5000 مترمربع و در حوالی میدان نوبنیاد تهران راه‌اندازی شده است و حدود 3000 مترمربع فضای قابل بهره‌برداری برای استقرار در آن تامین و قابل بهره‌برداری شده است که شامل یک فضای کاری اشتراکی، یک شتابدهنده و 30 دفتر کاری استارتاپی و ... می‌باشد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فرصت بسیار مناسبی برای حضور صاحبین ایده و تیم‌های استارتاپی در داخل کارخانه فراهم ‌شده است و همچنین امکان حضور سرمایه­‌گذاران خطرپذیر و فرشتگان کسب‌وکار، شرکت‌های خدمات مشاوره، مربیان و منتورها و افراد آزادکار (فری‌لنسر) نیز میسر می‌باشد. عمده هزینه‌های انجام شده برای آماده‌سازی کارخانه نوآوری ‌های‌وی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین شده و فضای زیبا و مناسبی برای کارآفرینی فراهم شده است. در حال حاضر جمعیتی بالغ بر 300 نفر، از امکانات و خدمات فراهم شده در های‌وی در حال بهره برداری می‌باشند.

فرصت هم‌افزایی بین استارتاپ‌ها، استفاده از خدمات مربیان مجرب، ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران، صندوق‌ها و سرمایه‌گذاری جسورانه، دوره‌های آموزشی و رویدادهای کارآفرینی بخشی از حمایت‌های این کارخانه از استارتاپ‌ها است. همچنین خدمات و امکانات رفاهی از قبیل کافه، اتاق‌های آموزش و جلسات، تولید محتوا و... از جمله مزایای فراهم‌شده برای حضور استارتاپ‌ها در کارخانه نوآوری های‌وی می‌باشد.

تیم‌های استارتاپی پس از طی نمودن فرآیند عضویت و استقرار در کارخانه، مشمول بخشی از مزایای عضویت در پارک بوده و از حمایت‌های مربوطه بهره‌مند خواهند شد.

آدرس: اتوبان شهید صیاد شیرازی، خیابان شهید فخری‌زاده (صنایع)، خیابان گلزار جنوبی، خیابان لادن شرقی، خیابان 12 متری ولیعصر، انتهای بن بست قائم ، شماره 7

شماره تماس: 22931058 - 22930840

 

کارخانه نوآوری های‌وی

کارخانه نوآوری های وی

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir