رویـدادهـا

ظرفیت‌های استقرار

ظرفیت‌های استقرار

با دیگران به اشتراک بگذارید

1- مجتمع سراج:

 اداری و سالن اجتماعات سراج (130 نفره)، آزمايشگاه مركزی، مركز فناوری سراج 

2- مرکز رشد فناوری نخبگان

 مرکز رشد فناوری نخبگان، تجاری‌سازی و فن‌بازار پارک فناوری پرديس براساس اهداف پارک‌های فناوری كشور با هدف تشويق، حمايت و توسعه مراكز فناوری و رقابت موثر در بازار جهانی با زیر بنای7750مترمربع طراحی و احداث شده است.

به طور كلی ساختمان در دو بخش اصلی طراحی گرديده است: يكی از مهمترين بخش‌های اين ساختمان به مراكز رشد فناوری (انكوباتور) و  چند مستاجره اختصاص يافته است بخش مذكور جهت استقرار شرکت‌های نوپا و شرکت‌هايی كه هنوز امكان استقرار در ساختمان اختصاصی ندارند، در نظر گرفته شده است.

بخش فن بازار (Techno-Market) ، محل استقرار مراكز خدمات تخصصی است كه مركز اينترنت و اطلاع‌رسانی ، سالن اجتماعات273 نفره به همراه سالن نمايشگاه جنبی، كلاس‌های آموزشی و اتاق جلسات بنگاه‌های كارگزاری و بنگاه‌های مشاوره‌ای خدماتی را شامل می شود.

حتی المقدور سعی شده است عملكردهای هم سنخ و مرتبط بخش فن بازار در جوار هم قرارگيرد و بخش‌هايی از فن بازار نظير نمايشگاه و سالن اجتماعات كه می‌بايست با كل مجتمع ستادی در ارتباط باشد در قسمت مركزی و در طبقات همكف و اول استقرار يابد. بعنوان مثال بخش اطلاع‌رسانی و كتابخانه كه هر دو به نوعی جهت كسب اطلاعات لازم توسط موسسات تحقيقاتی مورد استفاده قرار می‌گيرند در يک طبقه و همجوار يكديگر می‌باشند. همچنين مراكز كارگزاری و بنگاه‌های مشاوره كه عملكردهايی نزديک به هم دارند در يک تراز قرار گرفته اند.

3- مجتمع استيجاری شركت‌های دانش‌بنيان پارک

با توجه به درخواست شرکت‌های دانش‌بنیان مبنی بر استقرار در ساختمان استیجاری پارک فناوری پردیس و محدودیت واحدهای فوق، پارک فناوری پردیس تصمیم به طراحی و ساخت مجتمع دوم استیجاری شرکت‌های دانش‌بنیان نمود.

 جهت احداث ساختمان فوق زمینی به مساحت 3000 متر مربع در خیابان نوآوری چهارم اختصاص یافت. این ساختمان با مساحت 5017 مترمربع با بهره‌گیری از فناوری سازه سبک فولادی (LSF) در چهار طبقه با در نظر گرفتن 31 واحد مجزا به همراه کتابخانه، سالن جلسات، غذاخوری، پارکینگ و فضای سبزی منحصر به فرد جهت اجاره به شرکت‌های دانش‌بنیان احداث شده است.

4- فاز سوم (پردیس کارآفرینی)

 فاز سوم پارک فناوری پردیس در زمینی به مساحت 21 هکتار در غرب دانشگاه آزاد واقع شده است.
اقدامات اجرایی انجام شده :
- انعقاد قرارداد خرید زمین با شرکت عمران شهر جدید پردیس
- تحویل حدود تعیین شده با میخ‌کوبی از شرکت عمران شهر جدید پردیس
- انعقاد قرارداد تهیه طرح جامع، طراحی شهری و تهیه طرح آماده‌سازی زمین و تاسیسات زیربنایی
- اتمام عملیات فنس‌کشی پیرامون زمین
- آغاز عملیات نقشه‌برداری زمین جهت تهیه نقشه توپوگرافی به مقیاس 1:500
- تهیه نقشه‌های فاز یک آماده سازی

 

5- فضای کار اشتراکی «کوآپ»

 طراحی و ساخت این فضای اشتراکی با مساحتی حدود 1200 مترمربع، اوایل سال 98 آغاز شد. این فضای اشتراکی که از مزیت همجواری با شرکت‌های دانش‌بنیان پارک و مرکز رشد فناوری نخبگان پارک برخوردار است، دارای فضاهای کارگاهی و آزمایشگاهی، آمفی تئاترِ روباز و حیاط اختصاصی است و امكان ميزباني از نزدیک به 100 فریلنسر و تیم استارتاپي را دارد. این فضا با استفاده از ترکیبی از مفاهیم سبک‌های مینیمال و های‌تک(high tech) همراه با احساس راحتی و حس تعلیق طراحی شده است تا حس زندگی در فضای کار در کنار یکدیگر را القا کند.

افتتاح فضای کار اشتراکی کوآپ

بازدید رئیس سازمان صدا و سیما از کوآپ

فضای کار اشتراکی کوآپ

فضای کار اشتراکی کوآپ

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir