رویـدادهـا

برنامه‌های هم‌افزایی پارک فناوری پردیس

با دیگران به اشتراک بگذارید

 پردیس سامیت

 

يكی از اصلی‌ترين اهداف پار‌ک‎های فناوری، ايجاد بستری مناسب برای شركت‌های دانش‌بنيان و مراكز تحقيق و توسعه جهت رشد و پويايی در زمينه‌های مختلف فناوری است. از مهم‌ترين شاخص‌هایی كه پارک‌ها را در مسیر رسيدن به اين اهداف ياری می‌کند، ايجاد فضايی مناسب جهت افزايش همكاری و هم‌افزايی بين شركت‌های دانش‌بنيان عضو پارک و تسهيل ارتباطات و تعامل بين‌ آن‌هاست.

 ارتباطات و ديدارهای رودر‌‌‌‌رو، امكان آشنایی با ديگر مراكز و شركت‌ها را به شركت‌های دانش‌بنيان می‎دهد. همچنین آنان از این طریق از آخرين تحولات، دستاوردها و اقدامات دیگر بازیگران حوزه زیست‌بوم فناوری و نوآوری آگاهی يافته و در نتيجه از شرايط كلی كشور در زمينه‌های مختلف این حوزه آگاهی كافی کسب می‌کنند.

برنامه‌ها و آیین‌ها

 

پارک فناوری پرديس با رويكردی حمايتی و تشويقی همواره در نظر داشته است تا از راه‌های مختلف به ايجاد و توسعه اين بستر بپردازد. به همين منظور پارک هر ساله اجلاسی را با حضور مديران عامل شركت‌های عضو، سياست‌گذاران حوزه فناوری، تصميم‌سازان حوزه صنعت و فناوری و اعضای هيات امنا و شورای پارک برنامه‌ريزی می‌نمايد.

هدف اصلی از برگزاری جشنواره برترین‌ها و اجلاس سالیانه:

  • ارائه گزارش فعاليت‌های يكساله پارک
  • ديدار مديران عامل شركت‌های عضو با يكديگر
  • آگاهی از آخرين اقدامات و‌ دستاوردهای شركت‌های عضو
  • رونمايی از دستاورد‌‌های برجسته فناورانه
  • انتخاب بهترين شركت‌های عضو پارک و سازمان‌ها و افراد همكار در زمينه‌‌های مختلف می باشد.

 اولين دوره اين اجلاس، سال 1382 با حضور 35 شركت، كه در آن زمان عضو پارک بودند، در محل باشگاه نهاد رياست جمهوری برگزار شد. جشنواره برترين‌های پارک ايده‌ای بود كه در هفتمين اجلاس ساليانه به مرحله اجرا رسيد. با توجه به حضور پررنگ متخصصان، نخبگان و مديران عامل شركت‌های عضو و دستاوردهای ويژه و منحصر به‌فرد شركت‌ها از هشتمين اجلاس ساليانه، موضوع رونمايی از دستاورد‌‌‌های فناورانه شركت‎های عضو پارک نيز به اين برنامه اضافه شد.

یکی از مولفه‌هایی که از موضوعات اساسی در چرایی پارک‌های فناوری شمرده می‌شود، امتیاز استقرار واحدهای فناور در یک محیط همگن و افزایش ارتباطات و زمینه‌های تعامل و هم‌افزایی میان واحدهای فناور در حوزه‌های مختلف فناوری است. بدون تردید ایجاد چنین زمینه‌ای تنها از طریق روش‌های رسانه‌ای معمول و رسمی که فرآیند اطلاع‌رسانی پتانسیل‌های همکاری بین شرکت‌های عضو را به جریان می‌اندازند، مقدور نیست. از این روی پارک فناوری پردیس همواره استفاده از روش‌هایی که فارغ از مناسبات رسمی زمینه افزایش ارتباط بین شرکت‌های عضو، شبکه‌سازی و بیشینه کردن هم‌افزایی بین آن‌ها را فراهم می‌کند، مدنظر قرار داده است.

  برنامه‌های دورهمی مدیران، آیین‌هایی هستند که در محیطی دوستانه و فارغ از محدودیت‌های مراسمات رسمی به‌صورت مستمر برگزار می‌شوند. در این برنامه‌ها، مدیران شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس، همراه با مدیران در فضای کاری یکی از شرکت‌های عضو به‌عنوان میزبان و یا محل لابی هتل پردیس فناوری همراه با صرف چای و پذیرایی به گپ و گفت‌های کاری و دوستانه می‌پردازند. در خلال چنین رویدادهایی زمینه‌های لازم برای هم‌افزایی، اطلاع مدیران شرکت‌های عضو از فرآیندهای توسعه فناوری و محصولات مبتنی بر آن‌ها در پارک فناوری پردیس، جستجوی زنجیره‌های تامین موردنیاز و انتقال ملاحظات شرکت‌های عضو به مدیران ستادی با هدف ارتقا فعالیت‌های پارک فراهم می‌شود.

 

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir