رویـدادهـا

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اجلاس سالیانه پارک عنوان کرد:

پارک فناوری پردیس در رشد اقتصادی و رفع نیازهای کشور موثر بوده است

پارک فناوری پردیس در رشد اقتصادی و رفع نیازهای کشور موثر بوده است

با دیگران به اشتراک بگذارید

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امتیازهای پارک فناوری پردیس اشاره کرد و گفت: پارک فناوری پردیس در رشد و بالندگی اقتصادي و رفع نیازهای کشور موثر بوده و همکاری مستمر سازمان های اقتصادی با پارک‌های فناوری می تواند نقش بالایی در این ادامه و گسترش این رشد داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس،‌ روح الله دهقانی فیروزآبادی سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سخنرانی خود در بیستمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اعظم اسلام گفت: باورمان این است که تنها کلید موفقیت کشور در جهت کسب برتری حوزه علم و فناوری است و مسیر توسعه و کلید رشد ما در حوزه نوآوری خواهد بود.

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران را کشوری با نیروی انسانی توانمند و دارای افکار بلند می داند که با وجود محققان و صنعتگران برجسته خود توانسته است به دستاوردهای جدید دست یابد. دهقانی فیروزآبادی تاکید کرد: سیاست های کلان کشور در همه ابعاد باید به سمت نوآوری برود تا بتوانیم به آنچه برای کشور ترسیم کرده ایم برسیم و واقعیت این است که هنوز برای رسیدن سهم اقتصاد دانش بنیان و زیست بوم فناوری راه طولانی در پیش داریم.

وی يادآور شد: اقتصاد ما در بخش بزرگی هنوز دولتی است و رشد چشمگیر اتفاق نمی افتد مگر اینکه سازمان های بزرگ اقتصادی پای کار بیایند.

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امتیازهای پارک فناوری پردیس اشاره کرد و گفت: پارک فناوری پردیس در رشد و بالندگی اقتصادي و رفع نیازهای کشور موثر بوده و همکاری مستمر سازمان های اقتصادی با پارک های فناوری می تواند نقش بالایی در این ادامه و گسترش این رشد داشته باشد.

فیروزآبادی تصریح کرد: پارک باید تغییر و تحول نگرشی در برنامه هایش ایجاد کند و دنبال بازار سازی های کلان برود. وی به نیاز جدی امروز کشور در حوزه نوآوری اشاره کرد و گفت: جذب نیازهای کشور باید در پارک های فناوری باشد و مفهوم هم افزایی در این حوزه به درستی شکل گیرد.

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سخنرانی خود گفت: پارک فناوری دو کار را باید در دستور کار خود قرار دهد، جذب نیازهای کشور و سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان بیان و بحث هم افزایی که باید بطور جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: پارک فناوری صرفا یک شهرک مدرن نیست بلکه محلی برای تجمیع شرکت های کوچک و بزرگ برای تشکیل اقتصاد های دانش بنیان است که با نگرشی جدید تحولات بزرگی بهمراه خواهد آورد. فیروز آبادی در پایان تصریح کرد: هیچ محصولی در بازار ماندگار نیست مگر اینکه دانش بنیان باشد که در این راه به ترقي نظام های ارزشیابی و تشویق صنایع کشور به تحقیق و توسعه و نوآوری نياز داریم.

ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir