رویـدادهـا

با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

مرکز تحقیقات و فناوری دو شرکت در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در پارک فناوری پردیس افتتاح شد

مرکز تحقیقات و فناوری دو شرکت در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در پارک فناوری پردیس افتتاح شد

با دیگران به اشتراک بگذارید

مرکز تحقیقات و فناوری دو شرکت فعال در حوزه تولید واکسن های پلی ساکاریدی و تولید کننده ایمپلنت های ارتوپدی، با حضور معاون اول و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور در پارک فناوری پردیس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس و جمعی از مدیران و فناوران پارک، ساختمان دو شرکت جدید در پارک فناوری پردیس افتتاح شد.
نخستین شرکتی که امروز مرکز تحقیقات آن مورد بهره برداری قرار گرفت، شرکت رهپویان فناور صادق بود. این شرکت در سال 1398 با هدف تولید محصولات زیست فناورانه و واکسن‌های پلی ساکاریدی شامل هیب، پنوموکوک و مننژیت فعالیت خود را آغاز کرد. فاز اول ساختمان این شرکت در پارک فناوری پردیس حدود 1500 متر مربع شامل آزمایشگاه، واحد تولیدی و اداری می باشد.
لازم به ذکر است، در مرکز تحقیقات این شرکت که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت، دو واکسن در مرحله مطالعات انسانی بوده و انتظار می رود که پس از انجام مطالعات لازم، در نیمه دوم سال، این دو واکسن پس از اخذ محوزهای لازم وارد بازار شود.
افتتاح نخستین مرکز شتابدهی و هم آفرینی حوزه سلامت با مجوز معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در شرکت رهپویان فناور صادق از دیگر برنامه های این بازدید بود. این مرکز به عنوان مرکزی برای حمایت از استارتاپ های حوزه سلامت فعالیت می کند.
دیگر شرکت دانش‌بنیانی که امروز افتتاح شد، در حوزه تولید ایمپلنت‌های ارتوپدی مانند پیچ، پلک و نیل های اینترلاک به عنوان تثبیت کننده داخلی در درمان شکستگی‌ها فعالیت می‌کند.
محصولات این شرکت علاوه بر توزیع در بیش از 150 مرکز پزشکی در داخل کشور به کشورهای آلمان، سوئد، مالزی و... نیز صادر شده است.

آلبوم تصاویر
ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir