رویـدادهـا

فهرست مطالب:

مقدمه

فصل اول: در مسیر مهندسی

فصل دوم: دانشجوی کاری

فصل سوم: استقلال کاری

فصل چهارم: پردیس فناوری

فصل پنجم: جنگنده

ضمائم

کتاب از دانش به ثروت 1

کتاب از دانش به ثروت 1

گردآوری تدوین: علی اصغر عبادی

صاحب امتیاز: اول

سال چاپ: اسفند 1397

تعداد صفحات: 88

  داستان موفقیت جناب دکتر مهدی توحیدیان و همکارانشان، داستان جوانان پرتپش و پرتحرکی است که آرزوی فتح قله را دارند. از پنجره خانه، منظره کوهستان را مشاهده می‌کنند، و منظره کسانی را که به آن بالاها رفته‌ا‌ند و دارند در ارتفاعات بلند راه می‌روند. آرزو می‌کنند که کاش آن‌ها هم بتوانند به آنجا برسند. در مرحله آرزو نمی‌مانند. از رختخواب بلند می‌شوند، بیرون می‌آیند، لباس مناسب می‌پوشند، کفش مناسب به پا می‌کنند و به طرف کوه راه می‌افتند. به دامنه کوه که می‌رسند، از پستی و بلندی‌ها، از سختی‌ها، و خاک و خل‌هایی که سر راه‌شان می‌بینند، خسته نمی‌شوند، حوصله‌شان سرنمی‌رود. می‌دانند رسیدن به قله، مثل پریدن یک کبوتر نیست که پایشان را بگذارند، بپرند، به قله برسند و، تمام! می‌دانند موفقیت و رسیدن به قله، میانبر ندارد؛ خستگی و مأیوس ِ شدن و راه پرپیچ وخم دارد. میدانند قله، با سرعت و عجله، با نیم‌ساعت و یک‌ساعت راه افتادن، فتح شدنی نیست. مشتاقانه و صبورانه، با وجود تمام سختی‌های مسیر و خستگی‌ها و از نَفس افتادن‌ها، همه توان و نیروی خود را به کار می‌گیرند و به حرکت خود ادامه می‌دهند. از طولانی شدن زمان، از دراز بودن راه، از پی در پی آمدن گردنه‌ها و از در میان راه ماندن بعضی از رفیقان نیمه راه، نمی‌هراسند؛ و در نهایت به قله می‌رسند. قله کجاست؟ جایی است که این جوانان، پس از رسیدن به آن، از همه جهت روی پای خودشان می‌ایستند، از لحاظ اقتصادی تأمین می‌شوند، از لحاظ اخلاقی به سلام و صلاح می‌رسند، در داخل کشور اشتغال ایجاد می‌کنند، مانع خروج ارز از کشور می‌شوند و ده‌ها و صدها منفعت مادی و معنوی دیگر.

این کتاب، کتابی است در حکم راهنما؛ راهنمایی باتجربه و بادانش، و در عین حال جوان، که در طی طریق و رسیدن به موفقیت، حکم کیمیا را دارد.

انشاءالله شاهد موفقیت ِ های بیشتر و روزافزون جناب دکتر مهدی توحیدیان و همکاران محترم‌شان در آینده باشیم.

 

در اين كتاب، جناب آقای دکتر توحیدیان سعی کرده‌اند با لحنی عامیانه و صمیمی، تجربیات گران‌بهای خود را، در اختیار افرادی قرار دهند که می‌خواهند از علم و دانش و سواد خود، پلی به سوی موفقیت و فناوری و ثروت بسازند. لحن صمیمی و قلم روان ایشان، باعث شده است که مخاطب گرامی، به‌راحتی با کتاب همراه باشد 

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir