اخبار
02-19-1396
رونمایی از دو تفاهم نامه تحقیقاتی در غرفه پارک فناوری پردیس در نمایشگاه نفت


رونمایی از دو تفاهم نامه بین شرکت مشاوران انرژی تهران، مراکز دانشگاهی و وزارت نفت در روز سوم نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در غرفه های پارک فناوری پردیس انجام شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس شرکت مشاوران انرژی تهران یکی از شرکت های عضو این پارک است که در زمینه ارائه مشاوره، خدمات و انجام مطالعات فنی در زمینه های اکتشاف، استخراج و تولید بهینه از مخازن زیرزمینی و میادین نفت و گاز بیش از 25سال است که فعالیت می کند.

کامران فتاحی مدیرعامل این شرکت در معرفی مجموعه خود می گوید: شرکت مشاوران انرژی تهران اولین شرکت بخش خصوصی صنعت بالادستی نفت و گاز در ایران است که در زمینه مطالعات مربوط به توسعه میادین نفت و گاز و نظارت بر فعالیت های توسعه میادین فعالیت می کند و در طی این 25 سال بیش از 90 پروژه تحقیقاتی برای اغلب میادین در سراسر کشور انجام داده ایم.

وی در خصوص تفاهم نامه های رونمایی شده در جریان این نمایشگاه توضیح داد: وزارت نفت در راستای ارتباط دانشگاه و صنعت یک پروژه ملی تعریف کرده که طبق آن 9دانشگاه و مرکز تحقیقاتی مطرحِ کشور، برای انجام تحقیقات ده ساله به 9میدان در سراسر کشور معرفی می شوند تا از این میادین به عنوان آزمایشگاه تجربی استفاده کرده و تحقیقات لازم در خصوص بالا بردن ظریب برداشت از این میادین صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت مشاوران انرژی تهران تصریح کرد: هدف وزیر نفت از ایجاد این طرح کسب "دانش محلی ازدیاد برداشت از میادین نفت و گاز" توسط مراکز پژوهشی و دانشگاه ها است، از این رو شرکت ملی نفت اسپانسر چندصد میلیارد تومان کار پژوهشی شده است و با این قراردادها، تحقیقات دانشگاه ها را معطوف به این میادین و ظریب ازدیاد برداشت از آنها می کند.

فتاحی درخصوص نقش شرکت خود در این بین گفت: در این قرادادهای دانشگاه ها موظف شدند که یک مشاور داخلی تراز اول یا یک مشاور بین المللی در کنار خود داشته باشند، از این رو برای انجام تحقیقات بلند مدت به صورت مشترک ما به عنوان مشاور داخلی مهندسی توانسته ایم دو تفاهم نامه با دانشگاه امیر کبیر و مرکز ازدیاد برداشت امضا کنیم که در این قرادادها دانشگاه به عنوان مشاور پژوهشی و شرکت ملی نفت یا شرکت تابعه به عنوان کارفرما حضور دارند.

مدیرعامل شرکت مشاوران انرژی تهران در آخر به وضعیت کنونی برداشت از میادین کشور اشاره کرد و افزود: به طور میانگین خیلی از مخازن در کشور بین 25 تا 30 درصد برداشت می کنند در حالی که در بسیاری مناطق دنیا این میزان به 50 درصد هم می رسد از این رو ما به عنوان یک شرکت دانش بنیان در جنبه های پژوهش و فناوری به دنبال راه های نوین برای ازدیاد برداشت در مخازن هستیم و امیدواریم با حضور در این پروژه ملی و ارائه مطالعات و مشاوره ها به دانشگاه به هدف مورد نظر نزدیک تر شویم.

لازم به ذکر است این 9 دانشگاه و مرکز پژوهشی شامل: پژوشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه ازدیاد برداشت و دانشگاه صنعت نفت به علاوه دانشگاه های امیرکبیر،شریف، تهران، شیراز، صنعت تبریز و دانشگاه آزاد هستند.
  • بازدیدکنندگان: 1292
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ