اخبار
04-29-1399
معاون مدیر کل جذب و پذیرش واحد‌های فناور پارک فناوری پردیس خبر داد؛

معاون مدیر کل جذب و پذیرش واحد‌های فناور پارک فناوری پردیس، شرایط حضور شرکت‌های فناور را به واسطه واگذاری اراضی به صورت اقساطی، مناسب و بلندمدت و با تخفیف تعریف شده، عنوان کرد و افزود: این واگذاری‌ها در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و شرکت‌های دانش محور و نوآفرین در سال جهش تولید انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از ایسکانیوز، «سید منصور مطلق»، معاون مدیر کل جذب و پذیرش واحد‌های فناور پارک فناوری پردیس، با اشاره به اینکه پذیرش شرکت‌ها در پارک فناوری پردیس از سال 84 آغاز شده است، اظهار کرد: در این پارک شرکت‌هایی که در حوزه‌های مختلف فناوری پیشرفته کار تحقیق و توسعه و یا فعالیت تولید محصولات با فناوری پیشرفته را انجام می‌دهند، پذیرش و مستقر می‌شوند.
وی با بیان اینکه سه مدل عضویت در پارک فناوری پردیس تعریف شده است، گفت: یک مدل عضویت، برای شرکت‌های نوپاست که یا شرکت‌شان تازه به ثبت رسیده و در عرصه فناوری پیشرفته و محصولات های‌تک فعالیت خود را آغاز نموده‌اند که این شرکت‌ها می‌توانند در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک مستقر شوند. شرکت‌های کوچک و متوسطی که محصولات فناورانه خود را تجاری‌سازی نموده‌اند و رشد یافته محسوب می‌شوند نیز می‌توانند در مدل دوم از عضویت در پارک، به صورت استیجاری فعالیت خود را در پارک ادامه دهند، دسته سوم نیز شرکت‌هایی هستند که پذیرش آنها در بخش اراضی و تملیکی است، به این شکل که با واگذاری زمین یا ساختمان به ایشان، می‌توانند فعالیت تحقیقاتی و تولیدی خود را انجام دهند.
مطلق، کل اراضی کنونی پارک فناوری پردیس را تا به امروز بیش از 100 هکتار عنوان نمود و گفت: از این میزان حدود 38 هکتار به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان واگذار شده و یا در شرف انجام است. همچنین این اراضی در 4 فاز است که در حال حاضر واگذاری‌ها از فاز سوم انجام می گیرد، که در این فاز حدود 30 قطعه را طی فراخوانی که از 15 تیرماه آغاز شده است، در راستای حمایت از تولید، به شرکت‌های دانش بنیان و فناور واگذار کنیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در این واگذاری‌ها چه تعداد شرکت‌ها مستقر هستند، اظهار کرد: تا به امروز 300 شرکت در پارک فناوری پردیس عضویت داشته و مستقر هستند که علاوه براین، شعباتی را در تهران داریم که به عنوان کارخانه نوآوری شناخته شده‌اند. کارخانه نوآوری با رسالت و هدف استقرار شتاب‌دهنده و حمایت از طرح‌ها و تیم‌های استارتاپی تعریف شده‌ است.مجموع اعضای خانواده مجموعه پارک فناوری پردیس به 2هزار و 50 عضو  رسیده است.
معاون مدیر کل جذب و پذیرش واحد‌های فناور پارک فناوری پردیس، به شرایط واگذاری اشاره کرد و افزود: کلیه واحدهای تولیدی با محصولات دارای فناوری پیشرفته که ارزش افزوده محصولاتشان بالا و تولیدشان مبتنی بر نیروی متخصص باشد و تولید انبوه حجیم نداشته باشند، واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) صنایع (که تولیدات آن‌ها در مناطقی بیرون از پارک صورت می‌گیرد) و شتاب‌‌دهنده‌‌ها، آزمایشگاه‌ها، مجموعه های ارائه دهنده خدمات کارگاهی و فب‌لب‌ها با ارائه خدمات فناوری از واحدهای فناور و دانش‌بنیان واجد شرایط برای عضویت و استقرار در پارک فناوری پردیس هستند. هولدینگ‌های بزرگ صنعتی و سرمایه‌گذاری نیز می‌توانند کمپ‌های تخصصی خود را براساس ضوابط پارک، در ناحیه نوآوری پردیس مستقر کنند. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان بدون نیاز به فرآیند اولیه پذیرش واحدهای فناور در پارک و صرفا براساس احراز صلاحیت مالی و سرمایه‎گذاری پذیرش خواهند شد.
وی تصریح کرد: صرفا تعداد 30 قطعه از کل قطعات موجود در پردیس کارآفرینی، با قطعاتی به مساحت قریب به 500 تا 2500 مترمربع در این طرح قابل واگذاری است.نظر به واگذاری تعداد محدود 30 قطعه، انتخاب شرکت‌های واجد شرایط به صورت رقابتی و از میان کلیه متقاضیان در محدوده زمانی با رعایت اولویت‌های اعلام شده انجام می‎‌شود.
مطلق افزود: هدف‌گذاری ما با اولویت پذیرش در حوزه‌های تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، الکترونیک، کنترل و ابزار دقیق، شتاب­دهنده‌های نوآوری و خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی است. شرایط واگذاری به صورت نقد و اقساط بوده و شرکت‌های دانش‌بنیان با پرداخت 35 درصد از مبلغ اراضی به صورت نقدی، ضمن بهره‌مندی از تخفیف‌های 5 تا 20 درصدی از کل مبلغ، مابقی را طی بازه زمانی حداکثر 18 ماهه به صورت اقساط بدون سود پرداخت نمایند.
وی تأکید کرد: شرکت‌هایی که در سراسر کشور فعالیت های‌تک دارند، امکان استقرار در پارک فناوری پردیس برای ایشان وجود خواهد داشت. پذیرش شرکت‌های فناور تا پایان سال نیز علاوه بر این فراخوان، به صورت جاری وجود خواهد داشت.

مطلق خاطرنشان کرد: این سازمان تلاش می‌کند با جذب استعدادها و متخصصان داخل و خارج از کشور و بهره‌گیری از توانمندی‌های شرکت‌های فناور و نوآور، بستری را برای یکپارچگی بین سه رکن منطقه نوآوری، منطقه صنعتی و منطقه مسکونی در شرق استان تهران ایجاد نماید.
گفتنی است عضویت و استقرار در ناحیه نوآوری پردیس مزایای بسیار در حوزه‌های عمومی، رفاهی و تجارت به همراه دارد که در راستای شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان به متقاضیان ارائه می‌شود. متقاضیان پذیرش در پردیس کارآفرینی پارک فناوری پردیس، می توانند از تا تاریخ 31 مردادماه جاری با مراجعه به درگاه اینترنتی خدمات الکترونیکی پارک فناوری پردیس به نشانی http://eservices.techpark.ir تقاضای خود را ثبت نموده و برای ارسال و تکمیل مدارک مورد نیاز نیز اقدام نمایند.

  • بازدیدکنندگان: 170
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ