اخبار
03-11-1399
شبکه آزمایشگاهی بنیاد مصطفی(ص) برگزار می کند؛

بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان، از طریق شبکه آزمایشگاهی خود، کارگاه آموزشی آنلاین تجربیات علمی و چالش های موجود در تست ویروس کرونا را برگزار می ­کند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در ماه‌­های اخیر، جهان با بحران شیوع ویروس کرونا روبه‌­رو شده و گسترش سریع آن، ابعاد مختلف زندگی بشری را به چالش کشیده است. تا کنون تلاش­‌های متعددی توسط دانشمندان در سراسر جهان برای تشخیص، کنترل و مهار این بیماری صورت گرفته است و نتایج امیدوار کننده‌­ای حاصل شده است. تبادل این تجربیات و دستاوردها می‌­تواند روند بهبود این بیماری را سریع­تر کند، لذا شبکه آزمایشگاهی بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در نظر دارد، تا برای تحقق این هدف کارگاهی با عنوان "کارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش‌­های موجود در تست کرونا با استفاده از روش PCRو تست­‌های سرولوژی" را برگزار کند.

از جمله موضوعات مورد بحث در این کارگاه "تاریخچه‌­ی شیوع ویروس کرونا در ایران"، "ایجاد و راه‌­اندازی تست‌­های مولکولی"، "ارزیابی کیت‌­های تشخیصی"، "نقش تست‌­های سرولوژی در ایران"، "ایجاد شبکه ملی تشخیص" و "چالش­‌های موجود در ایجاد و هماهنگی شبکه تشخیص" است.

این کارگاه با سخنرانی آقایان کیهان آزادمنش، رئیس بخش ویروس­‌شناسی و استاد بیوتکنولوژی و ویروس شناسی انستیتو پاستور ایران و مهدی توتونچی، عضو هیئت علمی و استاد ژنتیک مولکولی پژوهشگاه رویان برگزار خواهد شد.

این کارگاه در روز دوشنبه 12 خرداد، ساعت 15 به صورت مجازی برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه می‌­توانند به لیک زیر مراجعه کنند.

https://step.mstfdn.org/events/workshops

  • بازدیدکنندگان: 122
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ