اخبار
06-19-1399
«مهدی عظیمیان» مدیر کارخانه نوآوری آزادی، خبر داد:

«مهدی عظیمیان» مدیر کارخانه نوآوری آزادی گفت: در حال حاضر فضای کارخانه نوآوری آزادی به بیش از ۱۸ هزار متربع رسیده است و ظرفیت میزبانی از دو هزار و ۵۰۰ ایده پرداز و ۵۰۰ استارتاپ را دارد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از ایرنا، «مهدی عظیمیان» مدیر کل توسعه شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس و مدیر کارخانه نوآوری آزادی، در مراسم بازدید مدیران معاونت تحقیقات، نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از کارخانه نوآوری آزادی اظهار داشت: از تاسیس پارک فناوری پردیس حدود ۱۹ سال می گذرد و اینجا محلی برای حضور شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان است و بالغ بر ۲۵۰ شرکت در این بستر حضور فعالانه دارند.

وی افزود: در پارک فناوری فرصت‌ها صرفا برای شرکت‌ها است، اما در کارخانه نوآوری آزادی این فرصت در اختیار افراد و ایده‌پردازان قرار گرفته است.

عظیمیان با بیان اینکه در کارخانه نوآوری آزادی زنجیره کارآفرینی پایدار شکل گرفته است که شامل رویداد کارآفرینی، شکل‌گیری، شتابدهنده، رشد و گسترش می‌شود، خاطرنشان کرد: اولین کارخانه نوآوری آزادی با همکاری بخش خصوصی و دولت راه‌اندازی شده که بزرگترین محل تجمع استارتاپ‌های کشور است.

مدیر کارخانه نوآوری آزادی تصریح کرد: بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان برای این کارخانه هزینه و سرمایه‌گذاری شده و در حال حاضر فضای کارخانه نوآوری آزادی بیش از ۱۸ هزار مترمربع است. فضای مذکور ظرفیت میزبانی از دو هزار و ۵۰۰ تن از ایده‌پردازان و ۵۰۰ استارتاپ را دارد.

وی ادامه داد: تامین سرمایه نقدی، آموزش‌های تخصصی و فنی، فضای لازم کاری و همچنین ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران در این کارخانه ارائه می شود.

عظیمیان با اشاره به اینکه شعبه دوم کارخانه متعلق به دولت است، افزود: فضای اشتراکی و ۳۰ دفتر برای استارتاپ‌ها درنظر گرفته شده است. خوشبختانه در مراکز استان‌ها ۱۰ کارخانه نوآوری ایجاد شده و این نوع بسترسازی در استان‌ها مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.*عکس: فضای کاری اشتراکی زاویه در کارخانه نوآوری آزادی

 

  • بازدیدکنندگان: 63
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ