اخبار
05-22-1399
«سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه اینوتکس 2020:

عصر امروز نهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری ایران با سخنرانی آنلاین «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و سخنرانی‌های حضوری «مهدی صفاری‌نیا» رئیس پارک فناوری پردیس و «سجاد عباسی فشمی» دبیر اینوتکس ۲۰۲۰ برگزار شد ستاری در سخنرانی خود گفت: کارآفرینی در حال تبدیل شدن به یک ارزش است. 

به گزارش روایط عمومی پارک فناوری پردیس، «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به صورت آنلاین در مراسم افتتاحیه اینوتکس 2020 حضور پیدا کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت. ستاری در این مراسم گفت: در پنج ساله گذشته کشور در حوزه نوآوری پیشرفت‌های بسیاری داشته است. در این مدت‌ شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری، پارک‌های علم و فناوری، کارخانه‌ها نوآوری و نواحی نوآوری تاسیس شدند و تعداد استارتاپ‌های کشور افزایش یافت.
وی ادامه داد: در چند سال قبل چنین زیست‌بومی وجود نداشت. اما امروز کارآفرینان و نوآوران بسیاری در حوزه‌های مختلف علمی در این زیست‌بوم در حال فعالیت هستند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به عطف توجه دانشگاه‌ها به حوزه نوآوری اظهار داشت: جهت‌گیری دانشگاه‌ها به سمت فضای نوآوری و کارآفرینی رفته و در این حوزه دچار تغیر دیدگاه بسیاری شده‌اند. جهت‌گیری دانشگاه‌ها به سمت ایجاد دانشگاه‌های نسل ۳ و ۴ در حال شکل‌گیری است.
ستاری اضافه کرد: نگاه فرهنگ عمومی به فعالیت استارتاپی هم در حال تغییر است. برخلاف گذشته که استخدام شدن امر مهمی بود، این روزها کارآفرینی در حال تبدیل شدن به یک ارزش است.
وی در خاتمه گفت: از پارک فناوری پردیس، برای فراهم آوردن زمینه برگزاری نمایشگاه اینوتکس به صورت مجازی تشکر می‌کنم.


  • بازدیدکنندگان: 42
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ