اخبار
07-20-1399
سمینار «ابزارها و فرصت‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه» برگزار شد

سمینار «ابزارها و فرصت‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه» با حضور خانم «کابلی» مدیر پذیرش شرکت فرابورس ایران و «مهدی فرازمند» مدیر شرکت سرمایه‌گذاری فاینتک برگزار شد. در این سمینار حمایت‌های پارک فناوری پردیس از شرکت‌های عضو برای ورود به بازارهای سرمایه، مطرح و تشریح شد.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، دیروز 19 مهر ماه، سمینار «ابزارها و فرصت‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه» در سالن اجتماعات مجتمع سراج این مجموعه برگزارشد. هدف اداره کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی پارک فناوری پردیس از برگزاری این سمینار، آشنایی و معرفی شرکت‌های بالغ پارک که ظرفیت پذیرش و بهره‌برداری از بازارهای مختلف بورس و فرابورس دارند، بود. 
این سمینار، با حضور خانم «کابلی» مدیر پذیرش شرکت فرابورس ایران و «مهدی فرازمند» مدیر شرکت سرمایه‌گذاری فاینتک و برخی از مدیران پارک فناوری پردیس برگزار شد. همچنین 10 نفر از مدیران عامل و سهامداران شرکت‌های عضو پارک که قابلیت حضور در بازارهای سرمایه را دارند، در این جلسه حضور داشتند.
 اکبر قنبرپور، در ابتدای این سمینار در رابطه با اهمیت حضور شرکت‌ها در بازار سرمایه گفت: شرکت‌ها برای اخذ تسهیلات از بانک‌ها مشکلات زیادی دارند و باید زمان زیادی را پشت سربگذارند. از طرفی همه بانک‌ها نمی‌توانند تسهیلات موردنیاز شرکت‌ها را تامین کنند، از این رو تامین مالی از طریق بازار سرمایه و از دو روش  عرضه اوراق و عرضه سهام اهمیت زیادی پیدا می‌کند.   
«کابلی» مدیر پذیرش شرکت فرابورس ایران در این سمینار سخنرانی خود را با عنوان «فرصت‌ها و تهدیدات بازار سرمایه» ایراد کرد. او در رابطه با الزامات موردنظر برای بررسی شرکت‌ها اظهار داشت: سرمایه موردنیاز، سوابق و مقدار سوددهی شرکت در سال‌های اخیر، مقیاس شرکت از نظر اندازه، دارایی‌های به‌روز شده شرکت و شخصیت حقوقی شرکت از مواردی است که باید در روند پذیرش شرکت‌ها در فرابورس مورد بررسی قرار بگیرد تا در نهایت این شرکت‌ها بتوانند پس از بررسی به شرکا، سهام عرضه کنند. 
همچنین «مهدی فرازمند» مدیر شرکت سرمایه‌گذاری فاینتک، یکی از شرکت‌های مشاور عرضه، در این سمینار، سخنان خود را در مورد «فرایندهای جذب منابع مالی از طریق بازار سرمایه» و «الزامات و راهکارهای اخذ پذیرش از بازار بورس و فرابورس» ارائه داد. فرازمند در ابتدای سخنان خود در این سمینار بیان کرد: شرکت فاینتک به عنوان یک شرکت مشاور عرضه است که پس از بررسی پرونده شرکت‌ها برای پذیرش در بورس و فرابورس، آن‌ها را در این مسیر راهنمایی و برای اعمال اصلاحات مالی مورد نیاز روی ترازنامه‌ها آن‌ها را کمک می‌کند.  
فرازمند به شرکت‌ها تاکید کرد که تامین مالی از طریق بازار سرمایه الزاما اخذ پذیرش و عرضه سهام در بازار بورس نیست بلکه ابزارهای تامین مالی دیگری از قبیل انواع اوراق، اوراق بهادار اسلامی(صکوک) و جمع‌سپاری(crowdfunding) نیز در بازار سرمایه وجود دارد.
مدیر شرکت سرمایه‌گذاری فاینتک ضمن معرفی صندوق‌های PE) PRIVTE EQUETY) گفت: این صندوق‌ها ساختاری هستند که از طریق آنها به شرکت‌هایی متقاضی ورود به بورس که از نظر دارایی به حد نصاب لازم برای ورود به بورس نرسیده‌اند، سرمایه تزریق می‌شود تا از این طریق شرکت آماده ورود به بازار سرمایه شود. 
در این نشست پارک فناوری پردیس، به عنوان متولی این برنامه، حمایت‌های خود را تشریح کرد. این حمایت‌ها شامل آموزش شرکت‌ها برای ورود به بازار سرمایه و همینطور همکاری پارک با 4 شرکت مشاور عرضه می‌شود. به عبارت دیگر پارک شرکت‌های عضو  خود را به شرکت‌های مشاور عرضه معرفی می‌کند. در مرحله بعد شرکت‌های مشاور عرضه برای متقاضی خدمات را توضیح داده و آن را از جهت شرایط لازم برای ورود به بازار سرمایه مورد ارزیابی قرار می‌دهند. در ادامه در صورتی که شرکت ظرفیت مورد نظر را داشته باشد، پارک فرآیند همکاری آن با مشاور عرضه را راهبری خواهد کرد.  
گفتنی است در پایان این سمینار از میان این 10 شرکت عضو حاضر، 7 شرکت درخواست خود را برای برگزاری جلسات اختصاصی با شرکت‌های مشاور عرضه، اعلام کردند.
شرکت‎هایی که علاقه‌مند به استفاده از فرصت‌های فراهم شده توسط پارک فناوری پردیس برای ورود به بازارهای سرمایه هستند و خود را برای حضور در آنها دارای قابلیت می‌دانند، می‌توانند با اداره سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی با شماره 76250250 داخلی 2323 (آقای شیری) تماس بگیرند.
  • بازدیدکنندگان: 102
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ