اخبار
06-09-1398
سورنا ستاری خواستار همراهي دستگاه‌هاي منطقه در توسعه پارك فناوري پرديس شد

«سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، صبح امروز در هفدمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس به اهمیت توسعه پارک فناوری پردیس اشاره کرد و از مسئولان محلی خواست تا از توسعه اقتصاد دانش‌بنیان حمایت کنند.

 

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، هفدهمین اجلاس سالیانه پارک با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، برگزار شد. سورنا ستاری در این اجلاس به اهمیت تهران به عنوان شهری اقتصادی اشاره کرد و خواستار رفع مشکلات محلی بر سر راه توسعه پارک فناوری پردیس شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اعلام این خبر که امسال تهران برای دومین بار در بین 50 شهر فناور دنیا قرار گرفته است، گفت: این انتخاب به دلیل وجود مراکز دانشگاهی و پژوهشی، و دسترسی به نیروی انسانی است. علاوه بر این موارد، فرهنگ اقتصادی که در حال شکل­‌گیری است، اهمیت زیادی دارد. دیدگاه گذشته اقتصادی بر این استوار بود که پایه اقتصاد، منابع زیر زمینی است. اما نگرش جدید این نگاه را رد می­‌کند. نگرش جدید می‌­گوید، اقتصاد بر پایه دانش استوار است. خام فروشی باعث ارزش افزوده نمی‌­شود.

سورنا ستاری ضمن اشاره به اهمیت شهر پردیس ادامه داد: این شهر یکی از پایه‌­های اقتصاد دانش­‌بنیانِ تهران است. ما باید به مسئولان محلی پردیس، ثابت کنیم که این شهر خوابگاه تهران نیست. اینجا جایی است که جوانان از خارج از کشور می­‌آیند، در آن کار می‌­کنند و مستقر می­‌شوند. این را باید ثابت کنیم که پردیس در آینده، منبع جذب نیروی انسانی متخصص از تهران خواهد بود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد دانش­‌بنیان و پارک فناوری پردیس از حمایت همگانی برخوردار است، گفت: اراده مسئولانِ استانی بر این است که این مسائل در منطقه حل شود. اگر ما می­‌خواهیم که جهشی قابل توجه در پارک فناوری پردیس داشته باشیم، باید همه همراهی کنیم. نمی‌­شود عده‌­ای گله کنند از اینکه چرا جوانان مهاجرت می­‌کنند و بعد وقتی جایی مانند پارک فناوری پردیس برای جذب دانشجوها وجود دارد، برای صدور چند مجوز، ایجاد دردسر کنند. ما باید ثابت کنیم که می­‌توانیم محیط این شهر را تغییر دهیم؛ اگر می‌­خواهیم محیط تهران را تغییر دهیم. بنابراین مسئولیت بزرگی بر دوش همه ماست تا این اتفاق بیفتد. همه ما در یک جبهه مبارزه می‌­کنیم. هدف همه ما توسعه اقتصاد دانش­‌بنیان و اشتغال­زایی برای جوانان این کشور است.

سورنا ستاری در میان صحبت خود از عملکرد فعالان حوزه اقتصاد دانش­‌بنیان ابراز رضایت کرد و گفت: در این چند سال اتفاقات خوبی افتاده است. حجم شرکت­‌های دانش‌­بنیان به 4500 عدد رسیده است. ویترین کوچکی از این حوزه، پارک فناوری پردیس است. درست است که امسال پارک هفده سالگی خود را آغاز کرده، اما شاید ده سال است که وارد فاز اجرایی شده است.

معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه صحبت­‌های خود در مورد توسعه پارک، به افتتاح فاز 3 پارک اشاره کرد و گفت: توصیه می­‌کنم اگر قصد سرمایه‌­گذاری در فاز 3 پارک را دارید، الان اقدام کنید. سال دیگر دیر است. چون همین الان هم 50 درصد اراضی متقاضی دارد. گفتگوهایی هم با دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده تا واحد دانشگاهیِ مجاور پارک فناوری پردیس به آن ملحق شود و تعاملی بین واحدهای فناوری و دانشگاهی ایجاد شود.

سورنا ستاری ضمن اشاره به مورد توجه واقع شدن اقتصاد دانش­‌بنیان در کشور، خطاب به حاضران در اجلاس گفت: پایه این فرهنگ و حرکت جدید که در جوان­‌ها ایجاد شده است، شما بودید. شما بودید که کاری کردید، این پارک سال گذشته 8300 میلیارد تومان فروش داشته باشد. تحول جدی در صادرات پارک دیده می‌­شود. به همین دلیل است که اقتصاد دانش­‌بنیان درحال دیده شدن است. به واسطه فعالیت‌­های انجام شده، خلاقیت و نوآوری به عنوان پایه این اقتصاد، در حال دیده شدن است.

  • بازدیدکنندگان: 464
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ