اخبار
05-22-1399
«سجاد فشمی عباسی» در مراسم افتتاحیه اینوتکس 2020 خبر داد:

عصر امروز نهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری ایران با سخنرانی آنلاین «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و سخنرانی‌های حضوری «مهدی صفاری‌نیا» رئیس پارک فناوری پردیس و «سجاد عباسی فشمی» دبیر اینوتکس ۲۰۲۰ برگزار شد. وی در سخنرانی خود به تبیین اهداف اینوتکس و تشریح رویدادهای جانبی آن پرداخت. در مراسم افتاحیه نهمین اینوتکی 9 هزار نفر به صورت مجازی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری، عصر امروز این مجموعه میزبان مهمانان مراسم افتتاحیه اینوتکس ۲۰۲۰ بود. این مراسم توسط رسانه‌های متعدد پوشش خبری داده و از شبکه ایران کالای سیمای جمهوری اسلامی ایران، کانال آپارات و سایت اینوتکس به صورت زنده پخش شد. «آرش»، ربات ساخت ایران، مجری ویژه افتتاحیه این نمایشگاه بود که قدرت سازندگان و توانمندی مجری‌گری خود را به اجرا گذاشت. سخنرانان این مراسم نیز با دعوت او سخنرانی خود را آغاز کردند.
«سجاد عباسی فشمی» دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ در سخنرانی خود به تبیین اهداف و برنامه‌های اینوتکس پرداخت. او با اشاره به شعار نمایشگاه اینوتکس که «همه اجزای اکوسیستم نوآوری زیر یک سقف» است، گفت: به طور کلی اینوتکس سه هدف ایجاد همکاری و مشارکت بین بازیگران اصلی زیست بوم فناوری و نوآوری، ارائه فرصت‌های نوین سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذران و فراهم کردن امکان گفتگو و شبکه‌سازی بین عناصر این زیست‌بوم را، دنبال می‌کند.
وی ادامه داد: برای دست یافتن به این اهداف در کنار نمایشگاه اصلی ۱۲ رویداد جانبی هم برگزار می‌شود. رویداد استیج امسال از سخنرانان بین‌المللی بیشتری بهره‌ می‌گیرد و به صورت سخنرانی، مناظره، پنل و تئاتر شورایی برگزار می‌شود. کافه  سرمایه نیز به صورت مجازی بر بستر پلتفرم اینوتکس برگزار می‌شود. تا کنون برگزاری بیش از ۳۵۰ جلسه برنامه‌ریزی شده که از ظهر امروز ۵۰ جلسه برگزار شده‌اند. 
دبیر اینکوتکس ۲۰۲۰ در مورد دیگر رویدادها توضیح داد: پاویون مشاوران نیز برگزار می‌شود و افرادی که درخواست مشاوره از منتورها را دارند در این رویداد شرکت می‌کنند. ۳۰۰ ظرفیت منتورشیب پیش‌بینی شده است که تا کنون ۶۰ عدد از آن رزرو شده‌اند. 
وی افزود: از آذر ماه گذشته رقابت‌های اینوتکس پیج در ۶ استان کشور، در سطح مقدماتی آغاز شدند. در حین برگزاری اینوتکس ۲۰۲۰ رقابت‌های نیمه‌نهایی و نهایی برگزار می‌شوند. برنامه مرحله نهایی اینوتکس پیچ امسال رویداد بتل است که طی آن استارتاپ‌ها با هم مناظره کرده و تلاش می‌کنند تا یکدیگر را به چالش بکشند. 
عباسی در مورد رویداد جانبی کوآپ گفت: در رویداد کوآپ استارتاپ‌ها با سازمان‌های بزرگ برای توسعه بازار خود جلسه برگزار می‌کنند. در حال حاضر ۴۰ جلسه در این حوزه برنامه‌ریزی شده است. اینو جوان رویداد دیگری است که به کودکان و نوجوانان علاقه‌مند فناوری و نوآوری  این امکان را می‌دهد تا  در کنار بازی در کارگاه‌های مختلف آموزشی شرکت کنند. در این رویداد محتوای آموزشی با انیمیشن‌های جذاب به آنها ارائه خواهد شد.
وی ادامه داد: اگر مشارکت کنندگان در نمایشگاه احساس خستگی کردند می‌توانند در رویداد اینوتکس گیم شرکت کرده با دیگر شرکت‌کنندگان بازی کنند. 
دبیر اینوتکس ۲۰۲۰ در مورد رویداد تجربه فناوری بیان کرد: در سال‌های گذشته رویداد تجربه فناوری برگزار می‌شد تا شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان امکان کار کردن با تکنولوژی را به صورت فیزیکی داشته باشند و آن را حس کنند. با توجه به آنلاین بودن نمایشگاه امسال، در این بخش بیش از ۳۰ فیلم مستند از محصولات تکنولوژی آماده شده است که شرکت‌کنندگان می‌توانند آنها را تماشا کنند.
وی افزود: دبیرخانه اینوتکس اپلیکیشن نمایشگاه مجازی اینوتکس را نیز عرضه کرده است. این اپلیکیشن علاوه بر امکان شبکه‌سازی، پیشنهادات مختلفی بر اساس علاقه‌مندی کاربر به او ارائه می‌دهد.
عباسی در خاتمه گفت: ۳ الی ۴ ماه گدشته است بیش از ۲۰۰ نفر از بخش خصوصی شبانه روز برای برگزاری مجازی اینوتکس ۲۰۲۰ فعالیت کردند. دبیرخانه اینوتکس تنها مدیریت هماهنگی این اجزا را برعهده داشت. پارک فناوری پردیس نیز به عنوان صاحب امتیاز اینوتکس در برگزاری این نمایشگاه مشارکت داشت. اینوتکس به عنوان یکی از برنامه‌‌های کلان تاثیرگذاری پارک فناوری پردیس در اکوسیستم فناوری و نوآوری تعریف شده است. در آخر تشکر ویژه‌ای می‌کنم از نیروهای داوطلب اینوتکس که بدون هیچ چشمداشتی به برگزاری این رویداد کمک کردند.
شایان ذکر است که نهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری تا ۲۵ مرداد ماه در حال برگزاری است.
  • بازدیدکنندگان: 63
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ