اخبار
11-17-1398
صابری قائم‌ مقام پارک فناوری پردیس در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد:

قائم‌ مقام پارک فناوری پردیس گفت: مدل پذیرش شرکت‌ها در فاز سوم پارک، بعد از ۱۸ سال و برای نخستین بار قرار است در پارک انجام شود که نشان‌دهنده یک فرصت ویژه برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند در پارک فناوری پردیس حضور پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، حسین صابری قائم‌ مقام پارک فناوری پردیس در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره واگذاری اراضی فاز سوم پارک فناوری پردیس و مزایای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در این پارک فناوری، گفت: در این دوره، هم از شرکت‌های دانش‌بنیان و هم غیر دانش‌ بنیان دعوت به عمل آمده است. این مدل پذیرش در پارک، بعد از ۱۸ سال و برای نخستین بار قرار است انجام شود که نشان‌دهنده یک فرصت ویژه برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند در پارک فناوری پردیس حضور پیدا کنند و از طرفی نشان‌دهنده ظرفیت بالایی است که کشور برای رشد شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان ایجاد کرده است.
راه‌اندازی فاز سوم پارک فناوری
وی گفت: فاز سوم نسبت به دو فاز دیگر تفاوت‌هایی دارد که می‌تواند برای شرکت‌ها جالب توجه باشد؛ از جمله می‌توان به این نکته اشاره کرد که با راه اندازی فاز سوم، ورود به پارک فناوری از این فاز انجام می‌شود و فازهای اول و دوم بعد از فاز سوم قرار دارد. در واقع فاز سوم به تهران نزدیکتر است.
معافیت مالیاتی اعضای شرکت‌های پارک فناوری

قائم‌ مقام رئیس پارک فناوری پردیس درباره مزیت‌های قانونی پارک فناوری پردیس، گفت: هر فردی که در شرکت‌های عضو پارک فناوری کار می‌کند، حقوقش به هر میزان که باشد، از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شود. همچنین عملکرد شرکت‌ها هم از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شود؛ چه این شرکت‌ها دانش بنیان باشند یا نباشند. این مهمترین مزیت قانونی شرکت‌هایی است که در پارک فناوری استقرار پیدا می‌کنند.

طراحی و تولید هزار محصول در پارک فناوری

وی ادامه داد: شرکت‌هایی که در پارک فناوری حضور می‌یابند، می‌توانند همزمان طراحی و تولید داشته باشند. در حال حاضر شرکت‌های عضو پارک بیش از هزار محصول تولید می‌کنند که این موضوع در یک منطقه‌ای در ۲۰ کیلومتری شرق تهران و در یک موقعیت اقلیمی مناسب، فوق‌العاده محسوب می‌شود. ضمن اینکه با استقرار شرکت‌ها در پارک فناوری پردیس، کارکنان شرکت‌ها هم می‌توانند با هزینه کمتری در شهر جدید پردیس زندگی کنند. چرا که هزینه تامین مسکن در این شهر، یک سوم تهران است. در واقع زندگی و کار در نزدیکی هم انجام می‌شود.

صابری یکی از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت‌های استقرار شرکت‌ها در پارک را کنار هم بودن شرکت‌ها، هم‌افزایی و همکاری بین آنها دانست و گفت: پارک فناوری پردیس شبیه به جنگلی است که همه گونه فرد و شرکت در آن زیست می‌کنند. در این پارک شرکت‌هایی نوآور با افراد خلاق و دارای ایده‌های جدید حضور دارند.

قائم‌ مقام رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: در این منطقه، یک فرد با یک ایده نوآورانه شروع می‌کند، با تلاش خودش و کمک دیگران به یک تیم تبدیل می‌شود؛ بعد از این مرحله با پشتکار افراد تیم، با حمایت پارک و دیگر شرکت‌های عضو، سرمایه گذار جذب می‌کند یا با دریافت تسهیلات مالی، به یک شرکت نوپای نوآور تبدیل می‌شود.در ادامه و با تجاری سازی و ورود محصولات شرکت‌ها به بازار، این شرکت‌های نوپا به شرکت‌های در حال رشد و متوسط تبدیل می‌شوند.شرکت‌هایی که از این گام هم جلوتر بروند، به یک شرکت توسعه یافته ملی تبدیل می‌شوند.

رفع موانع و کمک به شرکت‌های عضو در پارک فناوری

وی گفت: در پارک فناوری پردیس کمک‌هایی داریم برای اینکه شرکت‌ها از این مرحله هم یک گام جلوتر بروند و به یک شرکت با قابلیت‌های صادراتی تبدیل شوند. هر چه این چرخه پیشرفت کند، شرکت‌ها می‌توانند شریک بین‌المللی داشته باشند. در واقع هدف ما در پارک فناوری پردیس، کمک به افراد و شرکت‌هایی است که قصد دارند دائما رشد کنند و موانع را با کمک دیگر شرکت‌های عضو پارک از میان بردارند. حضور افراد و شرکت‌های نوپا در کنار با تجربه‌ها، گونه‌های متنوعی برای رشد ایجاد نموده است. البته زیست بوم پارک هنوز تا تکامل و شرایط ایده آل فاصله زیادی دارد؛ ولی ما و شرکت‌ها ۱۸ سال است در تلاشیم تا به شرایط ایده آل نزدیک شویم.

شرکت‌های نوآور باعث رشد و ارتقا می‌شوند

قائم‌ مقام رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: فاز سوم پارک فناوری پردیس در واقع گام بلند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه زیست بوم نوآوری در کنار تهران است و این شرکت‌های نوآور هستند که باید با حضور در اینجا، ضمن رشد خود، دیگران را هم ارتقاء دهند. در اینجا عملکرد شرکت‌ها هر سال ارزیابی می‌شود و برایشان کارنامه صادر می‌شود.

وی افزود: هدف ما این است که هر سال عملکرد شرکت‌ها در تمام زمینه‌ها ارتقا یابد و دائما در حال تکرار این چرخه رشد دادن و رشد یافتن هستیم. الان ما در پارک فناوری پردیس شرکت‌هایی داریم که در اینجا متولد شدند و الان صادرات دارند و متعهد به رشد دادن دیگران هستند. اینجا نباید کسی سر در لاک خود داشته باشد. همه باید نسبت به هم مسؤلیت و اعتماد داشته باشند.

صابری گفت: حضور شرکت‌ها در کنار هم باعث همکاری می‌شود تا زبان‌ گویایی در اجرای پروژه و گرفتن بازار داشته باشند.

شایان ذکر است، علاقه‌مندان به حضور در فاز سوم پارک فناوری پردیس، می توانند از طریق نشانیhttp://techpark.ir/content.php?pagename=faze3شرایط فراخوان را مطالعه و اقدام به ثبت نام نمایند. 

  • بازدیدکنندگان: 391
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ