اخبار
05-21-1399
با افتتاح فن‌بازار منطقه‌ای کردستان

دفتر فن بازار کردستان به عنوان بیست و سومین فن بازار منطقه‌ای در کشور تاسیس شد. با توجه به فعالیت سه فن بازار تخصصی، تعداد فن‌بازارهای کشور به 26 مرکز رسیده است. شبکه فن‌بازار ملی ایران در نظر دارد تا پایان سال در استان‌های زنجان و مازندران نیز دفتر فن بازار منطقه‌ای تاسیس کند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «محمد صالح خالقی» دبیر شبکه فن بازار ملی ایران گفت: فن بازار منطقه‌ای کردستان به عنوان بیست و سومین دفتر فن بازار منطقه‌ای تاسیس شد. با توجه به اینکه این دفتر فن بازار در تعامل با شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان تاسیس شده است، تولیت آن نیز به همین مجموعه واگذار شده است.

خالقی در ادامه اظهار داشت: شورای شبکه فن بازار استان کردستان در شهر سنندج جلسه‌ای تشکیل داد و اعضای شورا پس از بحث و گفتگو و در نظر گرفتن نیازهای فناورانه بومی استان، برنامه کار این دفتر فن بازار را مورد تصویب قرار دادند.

دبیر شبکه فن‌بازار ملی ایران افزود: علاوه بر تصویب برنامه عملیاتی، آیین‌نامه‌اجرایی نیز در این جلسه تصویب شد. با توجه به اهمیت تعامل دفاتر‌فن‌بازارهای منطقه‌ای و کارگزاران تبادل فناوری، این دفتر منطقه‌ای در سریع‌ترین زمان ممکن، کارگزار خصوصی خود را انتخاب می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت تاسیس فن بازارهای تخصصی، گفت: فن بازارهای منطقه‌ای کارکرد خود را دارند. اما فن بازارهای تخصصی با تمرکز بر یک حوزه خاص، باعث رونق تبادل و تجارت فناور در آن رشته و حوزه می‌شوند. به همین دلیل، تاسیس فن‌بازار تخصصی نفت در دستور کار قرار گرفته است.

خالقی همچنین بیان کرد: در حال حاضر در حال نهایی کردن مذاکرات با مجموعه وزارت نفت هستیم و در یک تا دو ماه آتی این فن بازار تخصصی نیز افتتاح می‌شود. با توجه به اهمیت گسترش دفاتر استانی فن بازار و برنامه این شبکه برای پوشش تمام کشور، در سال جاری در دو استان زنجان و مازندران نیز دفاتر منطقه‌ای فن بازار تاسیس خواهد شد.

  • بازدیدکنندگان: 62
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ