اخبار
12-28-1394
رييس مركز فن‌بازار ملي ايران اعلام كرد؛

مركز فن‌بازار ملي ايران زير نظر پارك فناوري پرديس با همكاري شركت فرابورس ايران و حمايت معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري، سومين فستيوال بازار دارايي فكري را در زمينه تخصصي نوآوري‌هاي حوزه تجهيزات پزشكي در خردادماه 1395 برگزار مي‌نمايد.

اكبر قنبرپور رييس مركز فن‌بازار ملي ايران ضمن اعلام اين خبر افزود: پس از برگزاري موفق فستيوال تخصصي نوآوري‌هاي صنعت لوازم خانگي در دي‌ماه 94 كه با استقبال گسترده و گرم صنعتگران اين صنعت همراه شد، مركز فن‌بازار ملي ايران در ادامه برگزاری رويدادهاي تجاري‌سازي دستاوردهاي نوآوران و كارآفرينان كشور و با توجه به گستردگي نوآوري‌هاي حوزه تجهيزات پزشكي سومين رويداد فستيوال بازار دارايي فكري را در این حوزه برگزار خواهد کرد.

وي افزود: اين رويدادها با هدف توسعه و ترويج مبادلات نوآوري‌ها و تجاري‌سازي آنها از طريق معامله / جذب سرمايه‌گذار در بستر بازار دارايي فكري فرابورس ايران برگزار مي‌شود و رويكرد آن ارائه اختراعات منتخب به سرمايه‌گذاران و صنعتگران مي‌باشد. در فستيوال‌هاي تخصصي که با حضور سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در يك حوزه تخصصي برگزار می‌شود، نوآوري‌هاي آن حوزه كه حائز شرايط مي‌شوند پس از طي فرآيند ارزيابي و انتخاب، در روز برگزاری فستیوال به صورت حضوری براي سرمايه‌گذاران و تولیدکنندگان معرفي شده و زمينه تعامل بين طرفين با برگزاري جلسات رودررو فراهم مي‌شود.

قنبرپور ضمن اعلام اينكه اين سومين رويداد از اين دست است اضافه كرد: اولين فستيوال بازار دارايي فكري به صورت عمومي بوده و همزمان با جشنواره علم تا عمل تهران در اسفند 93 برگزار شد كه رويكرد آن بيشتر ترويج بازار و آشنايي با فرآيندهاي اين بازار بوده است.

دومين فستيوال نيز در زمينه تخصصي نوآوري‌هاي صنعت لوازم خانگي در ديماه 94 برگزار شد كه در اين رويداد كه با حضور نمايندگان بيش از 55 شركت صنعتي توليد لوازم خانگي برگزار شد بيش از 100 نوآوري متقاضي بودندكه 27 اختراع حائز شرايط شده و 7 اختراع نيز براي ارائه حضوري بر روي جایگاه انتخاب شدند. تا كنون چندين نوآوري از این فستیوال در حال طي فرآيند قرارداد بوده و بيش از 10 نوآوري نيز توسط كارگزار تبادل فناوري در حال مذاكره با صنعتگران و سرمايه‌گذاران مي‌باشند.

قنبرپوررييس مركز فن‌بازار ملي ايران افزود: در صورت حصول توافق و انجام معامله از طريق بازار دارايي فكري، حمايت¬هاي مادي و معنوي معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري براي تكميل مستندات اختراعات و نيز خريد اختراعات توسط صنعتگران و سرمایه¬گذاران در قالب ارائه تسهيلات وجود خواهد داشت.

متقاضيان حضور در اين فستيوال مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص فراخوان، شرايط و ضوابط فستيوال و ثبت نام در اين فستيوال به سايت www.techfestival.ir مراجعه نمايند.  • بازدیدکنندگان: 1125
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ