اخبار
12-12-1393
پروفسور سومرو رييس بنياد علمي اكو روز دوشنبه 11 اسفندماه 93 از پارك فناوري پرديس بازديد كردند

پروفسور سومرو رييس بنياد علمي اكو روز دوشنبه 11 اسفندماه 93 از پارك فناوري پرديس بازديد كردند.

به‌گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، در اين بازديد پروفسور سومرو با تاكيد بر به وجود علايق مشترك با ايران در زمينه علم وفناوري، به فعال بودن دبيرخانه اكو در تهران اشاره كردند اين موضوع را زمينه‌اي براي تعريف برخي از همكاري‌ها در حوزه توسعه فناوري دانستند. 

رييس بنياد علمي اكو با مهم خواندن جايزه مصطفي(ص) به ارائه برنامه‌هاي رسمي از سوي دبيرخانه جايزه به‌منظور بررسي و برنامه‌ريزي براي حمايت از اين رويداد علمي و فناوري اشاره كردند و در خصوص ارائه ليستي از دانشمندان برتر مسلمان به‌عنوان نامزد جايزه مصطفي (ص) از سوي اين بنياد ابراز تمايل نمودند.

پروفسور سومرو با اشاره به امكان استفاده از ظرفيت‌هاي اكو در ميان كشورهاي عضو و حتي كشورهاي اروپايي، نمايشگاه فناوري و نوآوري INOTEX را مورد توجه قرار دادند و بر حمايت اكو از اين نمايشگاه و اطلاع‌رساني آن از طريق شبكه‌ها در دسترس تاكيد كردند.

در پايان حضور پروفسور سومرو رييس بنياد علمي اكو در پارك فناوري پرديس، ميهمانان از نمايشگاه دائمي دستاوردهاي فناورانه كشور بازديد كردند و با حضور در بوستان دانشمندان از نزديك با زندگينامه و تلاش‌هاي علمي و پژوهشي دانشمنداني كه سرديس آن‌‌ها در اين بوستان نصب شده است، آشنا شدند.

شايان ذكر است بنياد علمي اكو به‌عنوان يكي از نهادهاي وابسته به سازمان اكو، نهادي مالی، هماهنگ‌ کننده و تنظیم‌ کننده محسوب مي‌شود كه وظيفه  ترغیب و حمایت از همکاری‌های علمی، برنامه‌ریزی جهت تقویت مؤسسات علمی، مهندسی، تحقیقاتی و توسعه‌ای، بررسی زمینه‌های مشکلات کشورهای عضو در مورد تکنولوژی و ارزیابی تکنولوژیکی هر کشور عضو و تسهیل انتقال تکنولوژی، توسعه پروژه‌های تحقیقاتی هدفدار، مبادله اطلاعات علمی و تکنولوژیکی و مواردي از اين دست را در ميان كشور هاي عضو برعهده دارد.
  • بازدیدکنندگان: 1681
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ