اخبار
08-20-1396
نهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای در استان یزد آغاز به کار کرد؛

نهمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای، امروز در استان یزد با حضور مسئولین استانی یزد، پارک علم و فناوری یزد، پارک فناوری پردیس، نمایندگانی از مركز فن‌بازار ملي ايران و کارگزاران منطقه ای با هدف ایجاد و توسعه هرچه بیشتر ظرفیت های شبکه فن بازار کشور آغاز به کار کرد و تا فردا 21آبان ادامه می یابد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در این نشست که با رویکرد ارائه تجربه های موفق و تبادل اطلاعات برگزار شده، آخرين وضعيت برنامه ها و فعالیت های فن‌بازارهاي كشور مورد بررسی قرار گرفته و تجربيات حاصل از اقدامات انجام شده در راستاي توسعه و رونق بازار فناوري كشور به اشتراك گذاشته خواهد شد.

اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در شروع این برنامه گفت: تلاش می کنیم که هر سال در دو نوبت این نشست ها را برگزار کنیم تا علاوه بر تازه شدن دیدار با بازیگران این حوزه بتوانید از تجربیات موفق هم اطلاع یابید، زیرا همین موضوع به پیشبرد اهداف و آشنایی و تسلط بیشتر با فضایی که در آن کار می کنید منجر خواهد شد.

وی تصریح کرد: تقویت رابطه بین فن بازارهای منطقه‌ای و برقراری ارتباط بین کارگزاران می تواند کمک زیادی به افزایش ظرفیت های شبکه فن بازار در کشور کند.

قنبرپور در ادامه به رویکرد این نشست و تفاوت با نشست‌های پیشین اشاره کرد و گفت: تا دوره ششم رویکرد نشست ها ارائه گزارش عملکرد فن بازارهای منطقه ای بود اما در دو نشست پیشین به علاوه نشست امروز رویکرد ما بهره‌گیری از تجربیات موفق همکاران و کارگزاران است تا بتوانیم از فرصت های موجود در کشور برای توسعه شبکه فن بازار استفاده کنیم.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در آخر به برنامه های جنبی که در حاشیه این رویداد برگزار می شود اشاره کرد و گفت: برنامه ارزیابی و معرفی بهترین کارگزار فن بازار منطقه ای به علاوه پنل " چالش های سرمایه گذاری در فضای نوآوری کشور" در طی این نشست ها برگزار می شود که امیدواریم تاثیرات مثبتی در روند کار و فعالیت خانواده فن بازار کشور داشته باشد.

قابل توجه است بخش عمده‌ای از این نشست به اقدامات فن‌بازارهای منطقه‌ای و بیان تجربیات حاصل شده اختصاص می یابد، این محورها شامل كمك به تجاری‌سازی فناوری و محصولات فناورانه، بازاریابی و فروش محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، برگزاری تورهای فناوری و نشست‌های تبادل فناوری با هدف انتقال فناوری، تسهیل ورود اختراعات به بازاردارایی فكری، تكمیل بانك اطلاعات فناورانه‌ استان، شناسایی و تأمین نیازهای فناوری استان، تسهیل صادرات محصولات فناورانه، برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های فناورانه كشور و مشاركت در نمایشگاه ها و جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای است.

  • بازدیدکنندگان: 840
  • (رتبه بندی جاری 3.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 5
  • 0 1

نظری وجود ندارد.

پاسخ