اخبار
05-07-1399
روایت تجربه مدیر عامل شرکت «فنآوران اطلاعات پزشکی نوید سیمرغ» از عضویت در پارک فناوری پردیس

چندی پیش فراخوان پذیرش عضویت و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در فاز 3 پارک فناوری پردیس موسوم به «پردیس کارآفرینی» منتشر شد. روابط عمومی پارک فناوری پردیس برای آن دسته از متقاضیان حضور در پارک که علاقه‌مند به خواندن تجریبات شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس هستند، سلسه روایت‌هایی را در این زمینه تهیه کرده است.


یادداشت سوم: روایت «امین اردشیردوانی» مدیرعامل شرکت «فن‌آوران اطلاعات پزشکی نوید سیمرغ»


انتخاب درست کلید بسیاری از موفقیت‌هاست. «امین اردشیر دوانی» هم، زمانی که از تحصیل در رشته برق دانشگاه صنعتی اصفهان انصراف داد، انتخاب درستی کرد و در مسیری قرار گرفت که امروز ثمره‌اش را می‌بیند. او با تصمیم اینکه دیگر در مسیری که به آن علاقه‌ای ندارد گام برندارد، راه دیگری را انتخاب و شروع به کار کرد. تحصیل در رشته مهندسی رایانه گام بعدی بود که او در راستای علایقش برداشت. او همزمان با تحصیل به فعالیت شغلی‌اش هم ادامه می‌داد تا اینکه با رشته بیوانفورماتیک آشنا شد و برای ادامه تحصیل در این رشته به بلژیک رفت. اردشیر دوانی تا مقطع دکترای این رشته در بلژیک تحصیل کرد و در همان کشور هم کسب و کاری پژوهش محور در حوزه تشخیص بیماری‌های ژنتیکی و شخصی‌سازی پزشکی آغاز کرد. او در دوره دکترا تمرکز اصلی خود را بر شناسایی بیماری‌های نادر ژنتیکی از طریق آنالیز و به اشتراکگذاری داده گذاشت. سال ۲۰۱۴ او اولین کسی بود که در حوزه ژنتیک کار اشتراک‌گذاری داده‌ها را انجام داد که موفقیت آمیز بود.

البته او به طور مستمر در بلژیک زندگی نمی‌کرد. به ایران رفت و آمد داشت و کارگاه‌های آموزشی برگزاری می‌کرد. تا اینکه از طریق درگاه الکترونیکی بنیاد نخبگان با پارک فناوری آشنا شد و شروع به همکاری با آن کرد. همکاری‌های جسته و گریخته‌ای که برای درک یک فضای کاری متفاوت انجام می‌شد. اما یک روز، درست روز قبل از سفرش به ایران، فراخوان جذب متخصصان ایرانی خارج از کشور را در سایت پارک فناوری پردیس دید و فرم مربوطه را پر کرد. روز بعد، قبل از اینکه برای پرواز به ایران وارد هواپیما شود از طرف پارک با او تماس گرفتند. چند روز بعد او در پارک فناوری پردیس بود و ضمن شرکت در جلسه با محیط پارک آشنا شد.

شرکت امین اردشیر دوانی با عنوان «فنآوران اطلاعات پزشکی نوید سیمرغ» سال 1396 به مجموعه شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس پیوست. تیم او در این مرکز یک دوره پیش رشد را گذراند و در کارگاه‌های آموزشی شرکت کرد. این مرحله، دوره‌ای است که در آن شرکت‌های متقاضی و پارک یکدیگر را مورد سنجش قرار می‌دهد. تیم اردشیر دوانی بعد از این دوره وارد دوره رشد شد و مدتی بعد یکی از محصولات دانش‌بیان آنها مورد تایید قرار گرفت و تاییدیه دانش‌بنیانی شرکت را نیز گرفتند.

این روزها «فنآوران اطلاعات پزشکی نوید سیمرغ» در حوزه تحلیل داده‌های ژنتیکی در جهت ارائه محصولات اختصاصی بیماران کار می‌کند. این شخصی‌سازی در بسیاری از امور پزشکی و به ویژه پیشگیری از ابتلا به سرطان و درمان آن، که تمرکز اصلی این شرکت هم هست، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتخاب امین اردشیر دوانی برای پر کردن فرم جذب متخصصان ایرانی خارج از کشور و حضور در مرکز رشد فناوری نخبگان، مسیر زندگی او را تغییر داد.


  • بازدیدکنندگان: 106
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ