اخبار
08-26-1399
تقدیر از «سحر بهمنی» مدیر عامل شرکت «زیست تخمیر» در مراسمی با حضور «سورنا ستاری»

«سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری و «معصومه ابتکار» معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور طی مراسمی از زنان کارآفرین برتر در زمینه علوم و فناوری‌های پیشرفته تقدیر کردند. «سحر بهمنی» مدیر عامل شرکت داروسازی «زیست تخمیر»، از اعضای پارک فناوری پردیس نیز در این برنامه مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، طی نشستی از زنان کارآفرین برتر تقدیر کرد. در این مراسم تعدادی از زنان کارآفرین در زمینه علوم و فناوری‌های پیشرفته که با آرای مردمی انتخاب شده بودند، با اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفتند. «سحر بهمنی» مدیرعامل شرکت داروسازی «زیست تخمیر» از اعضای پارک فناوری پردیس، به عنوان یکی از زنان کارآفرین، مورد تقدیر قرار گرفت.

مراسم تقدیر از زنان کارآفرین برتر با حضور «سورنا ستاری»، معاون علمی و فناوری و «معصومه ابتکار»، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور برگزار شد. در این مراسم زنان کارآفرین برتر در حوزه ایجاد اشتغال و خلق ارزش افزوده، توانمندی‌های خود را به معاون علمی و فناوری و معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ارائه کردند.

ستاری در این مراسم گفت: پیشرفت علمی، اقتصادی و صنعتی هر کشور نیازمند اصلاح زیست‌بوم کشور و مناسب‌سازی آن نسبت به اهداف تعیین شده است.

وی ادامه داد: در آغاز فعالیت خود در معاونت علمی و فناوری تلاش کردم تغییرات لازم در زیست بوم کشور متناسب با گسترش فعالیت‌های دانش بنیان را پایه‌ریزی کنم. امروز تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان از حدود 500 شرکت به 5 هزار و 400 شرکت افزایش داشته است. سال گذشته ارزش محصولات این شرکت‌ها به بیش از 120 هزار میلیارد تومان رسید.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور با اشاره به اهمیت مناسب‌سازی زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور برای فعالیت زنان، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم زنان فعال در عرصه فعالیت‌های دانش‌بنیان به جایگاه شایسته خود برسند، باید تلاش کنیم زیست بوم متناسب با فعالیت و اهداف آنها تشکیل شود.

ابتکار در این نشست با اشاره به نقش پررنگ زنان برای ایستادگی در شرایط تحمیل شدیدترین تحریم‌ها بر کشور، گفت: امروز ایران در بسیاری از زمینه‌های علمی در مرزهای دانش حرکت می‌کند. دستاوردهای علمی دانشمندان و فعالان علمی کشور گواه آن است که ظرفیت‌های بزرگی در زمینه فعالیت‌های علمی و دانش بنیان در کشور وجود دارد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم توجه به حضور زنان در عرصه‌های علمی و فعالیت‌های دانش‌بنیان افزایش داشته است. امروز زنان در عرصه فعالیت‌های علمی فعالیت‌ها و دستاوردهایی داشته‌اند که حقیقتا مایه افتخار خودشان و جمهوری اسلامی است.

همچنین در این مراسم توافقنامه همکاری علمی میان معاونت امور زنان و خانواده و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

شایان ذکر است شرکت داروسازی زیست تخمیر در سال 1381 در مرکز رشد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاسیس شد و چندی بعد با استقرار در پارک فناوری پردیس به فعالیت خود ادامه داد. زیست تخمیر تاکنون توانسته است 40 محصول وارد بازار کند. محصولاتی که به گفته مدیرعامل این شرکت برای نخستین بار است که در کشور تولید می‌شود.

شرکت زیست تخمیر که تنها تولیدکننده پروبیوتیک‌های نسل جدید است، بیش از 85 درصد بازار محصولات پروبیوتیک را در اختیار دارد و سالیانه باعث جلوگیری از خروج 34 میلیون دلار ارز از کشور می‌شود.

این مجموعه علاوه بر فعالیت در حوزه صادرات محصولات خود در سال1396 شتابدهنده زیست تخمیر را تاسیس کرد تا از صاحبان ایده در حوزه‌های داروهای شیمیایی، مکمل‌ها با تکنولوژی‌های نوین و ماده اولیه دارویی، حمایت کند.


  • بازدیدکنندگان: 92
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ