اخبار
10-05-1394

ئیس بانک توسعه اسلامی گفت: باید سرمایه گذارانی را جذب کرد تا در صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) سرمایه گذاری کنند و بانک توسعه اسلامی در قالب ارائه تسهیلات، در توسعه اوقاف جایزه مشارکت خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، احمد محمدعلی المدنی رئیس بانک توسعه اسلامی در نشست با رئیس کل بانک مرکزی ج.ا.ایران با ابراز امیدواری نسبت به جایگاه آینده جایزه مصطفی(ص) گفت: مطمئنم با تلاش‌های آقای صفاری نیا دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) و همه برادرانم در ایران این جایزه هر ساله باشکوه تر از قبل برگزار خواهد شد.

وی افزود: این که یک زمین وقفی برای تاسیس چنین اقدامی در نظر گرفته شده، اقدام خوبی است اما این تازه شروع کار است و جایزه مصطفی(ص) باید آنقدر گسترش یابد که سطح آن از نوبل هم فراتر رود. باید سرمایه گذارانی را جذب کرد تا در موقوفات جایزه سرمایه گذاری کنند. بانک توسعه اسلامی در قالب ارائه تسهیلات، در توسعه اوقاف جایزه مشارکت خواهد داشت اما جذب مشارکت سایر بانک های ایران در این پروژه با همکاری همه میسر است.

رئیس بانک توسعه اسلامی ادامه داد: ما از بانک های ایرانی سرمایه بلاعوض نمی‌خواهیم بلکه خواستار سرمایه گذاری آن ها در این پروژه هستیم تا سود خود را از آن برداشت کنند تا بتوانیم جایزه مصطفی(ص) را هر چه بیشتر توسعه بدهیم و در بخش های دیگر نیز جایزه را وسعت ببخشیم.

دکتر احمد محمدعلی المدنی همچنین سرمایه‌گذاری بیشتر طرفین بر جایزة مصطفی(ص) را لازم خواند و با ابراز علاقه‌مندی IDB برای مشارکت در این جایزه، خواهان سرمایه‌گذاری و مشارکت بیشتر بانک‌های ایرانی در این موضوع شد.

ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز از مشارکت بانک توسعه اسلامی در صندوق سرمایه گذاری و وقف جایزه مصطفی(ص) ابراز خرسندی کرد و گفت: مشارکت بانک توسعه اسلامی در صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: من سعی می کنم هر وظیفه‌ای لازم است در مسیر گسترش تاثیر و ارتقای جایگاه جایزه مصطفی(ص) انجام دهم چراکه این اقدام باقیات الصالحاتی است که آیندگان از آن بهره مند خواهند شد.

سیف همچنین از پیشنهاد برگزاری نشست های هم اندیشی برای تصویب قوانین بانکی مشترک میان بانک مرکزی ایران و سایر بانک های کشورهای اسلامی خبر داد و گفت: با همکاری بانک توسعه اسلامی پروژه‌ای وقفی در ایران توسط بانک مرکزی ایران آغاز خواهد شد.

مهدی صفاری‌نیا دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) نیز با اشاره به اهمیت مشارکت بانک توسعه اسلامی در صندوق وقف جایزه مصطفی(ص) افزود: موضوع اقتصاد و بانکداری اسلامی به پیشنهاد بانک توسعه اسلامی به حوزه‌های اهدایی جایزه عمومی در رشته‌ای علمی در دوره های آتی اضافه شده است. این بانک همچنین در پروژه مجتمع وقفی جایزه در تهران نیز مشارکت خواهد داشت.  • بازدیدکنندگان: 1165
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ