اخبار
08-21-1399

اوگور شاهین، آبان ماه سال گذشته برگزیده سومین جایزه مصطفی(ص) در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی برای اثر "طراحی و ارزیابی بالینی واکسن‌های درمانی ضد سرطان بر پایه mRNA" شد؛ وی متولد کشور ترکیه و استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینتس کشور آلمان و مالک شرکت BioNTech آلمانی است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، با توجه به فراگیری ویروس کرونا و همه‌گیری آن در سراسر جهان، اوگور شاهین، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2019 در خصوص تولید واکسن کووید 19، به دستاوردهای قابل تحسینی رسیده است.

در همین راستا شبکه تلویزیونی دویچه وله آلمان، گزارشی در خصوص اوگور شاهین، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2019 و دستاورد وی در خصوص واکسن کووید 19 تهیه کرده است.

دویچه وله با بیان اینکه شاهین قویترین گزینه برای تولید واکسن کووید 19 است، به پژوهشی بسيار دشوار كه كل دنیا در انتظار موفقيت آن است اشاره دارد و به واکسنی که به قتل عام ویروس کرونا كه دنيا را فلج كرده، پایان می دهد، می پردازد.

اوگور شاهین، پنجاه و پنج سال سن دارد و پزشکی اهل ترکیه است که در اسکندرون به دنیا آمده است؛ او در چهار سالگی به همراه پدرش به شهر کلن آلمان مهاجرت کرد.

وی دکترای خود را با درجه عالى در سال 1992 با پایان نامه ای در مورد ایمونوتراپی سلول های سرطانی دریافت کرد.

در بخش دیگری از این گزارش، دویچه وله به برگزیده شدن اوگور شاهین برای دریافت جایزه علمی و فناوری مصطفی(ص) در سال 2019 اشاره دارد و می گوید: "این جایزه بالاترین نشان علمی در جهان اسلام محسوب مي شود و و ارزش آن 500 هزار دلار است."

در این گزارش دویچه وله می گوید: "به جرأت مي توان گفت جایزه مصطفی(ص) قبل از هر نهاد تشویقی-علمی دیگری، دکتر اوگور شاهین را شناخته و وی را لایق تقدیر عالی دانسته است".

شرکت BioNTechبا همکاری یک شرکت آمریکایی بنام "Pfizer" در حال تولید یک واکسن موثر بر ضد کرونا است، که توجه مردم جهان به آن معطوف است و انتظار می رود که 100 میلیون دُز از این واکسن تا پایان سال 2020 تولید و در اختیار انبوه مصرف کنندگان قرار داده شود.

در ادامه دویچه وله اشاره می کند که ایالات متحده آمریکا برای خرید واکسن مورد انتظار، حدود دو میلیارد دلار به BioNTech و Pfizer متعهد شده است؛ این تحولات، ارزش سهام شرکت BioNTechرا به بیش از 20میلیارد یورو رسانده و ناگهان اوگور شاهین در آلمان میلیاردر شد.

لازم به ذکر است که پیشتر، رسول دیناروند، رئیس گروه علم و فناوری زیستی و پزشکی جایزه مصطفی(ص) با حضور در برنامه چرخ شبکه چهارم سیما، با اشاره به تولید واکسن توسط اوگور شاهین، برگزیده جایزه مصطفی(ص)بر پایه mRNA و توسعه این واکسن گفته بود: "حداقل ۱۰۰ میلیون دُز واکسن شرکت بایونتک تولید و منتظر تایید نهایی است؛ در واقع این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری و خطر را عملا با توجه به مشکل جهانی کرونا پذیرفته‌اند؛ البته اتحادیه اروپا، آمریکا و دیگر کشورها، حمایت هایی کرده اند تا واکسیناسیون زودتر عملی شود."


  • بازدیدکنندگان: 103
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ