اخبار
06-25-1399
تولیدکننده «دستگاه ترریسی»، رونمایی شده در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس:

هفته گذشته در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس 4 محصول جدیدِ تولید شرکت‌های عضو این مجموعه، رونمایی شدند. یکی از این محصولات «دستگاه ترریسی» بود، که برای اولین بار در کشور، توسط شرکت دانش­‌بنیان «ژرف‌اندیشان فناور زیست‌­بسپار» (ZFZ) طراحی و تولید شده است. روابط عمومی پارک فناوری پردیس با «حامد دائمی» مدیرعامل این شرکت در رابطه با این محصول گفتگویی انجام داده است. دائمی معتقد است که حضور در جمع شرکت‌های عضو پارک با وجود پویایی بالا برای تیم او، جنبه انگیزشی دارد و برند پارک به معرفی بیشتر شرکتش کمک کرده است.

به گفته بنیانگذار شرکت «ژرف‌اندیشان فناور زیست‌­بسپار»، دستگاه ترریسی یکی از انواع دستگاه‌های نساجی با کارکرد تبدیل مواد پلیمری به الیاف است. «حامد دائمی» در رابطه با این محصول تازه تولید شده می‌گوید: این اولین دستگاهی است که در کشور در قالب کارگاهی ساخته شده و نمونه نیمه ­صنعتی آن در حال ساخت است. با وجود اینکه برخی از بخش‌های دستگاه فناوری بالایی دارند، هزینه فروش این محصول از نمونه چینی آن بسیار پایین‌تر است. ما به کمک تولید این محصول توانستیم بخش قابل توجهی از فرآیند تولید پانسمان‌­های لیفی را در کشور بومی‌سازی کنیم. تولید این دستگاه به عنوان نقطه آغازین برای فرآیند تولید پانسمان‌های پیشرفته محسوب می‌شود. در شرایط نبود دستگاه، کشور ملزم به واردات پانسمان‌ خواهد بود. همچنین فناوری ساخت بخش‌هایی از این دستگاه در کشور وجود نداشت که ما آن را بومی‌سازی کردیم و امکان تولید برای مراکز دیگر را هم خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت ژرف‌اندیشان فناور زیست­‌بسپار در رابطه با محاسن رونمایی از این محصول در مراسم اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس می‌گوید: امید داریم رونمایی این دستگاه در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس، مدت زمان معرفی و ورود به بازار محصول را کاهش دهد. همچنین از آنجا که این دستگاه کاربردهای فراوانی دارد و تاکنون در کشور تولید نشده است، امیدواریم پارک فناوری پردیس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای حمایت از تولید ملی، تسهیلاتی را برای سازمان‌های خریدار این دستگاه در نظر بگیرند.

او ضمن تاکید بر اینکه شرکت ژرف‌اندیشان فناور زیست‌­بسپار در حال سرمایه‌گذاری برای تولید انبوه این دستگاه در مقیاس­‌های آزمایشگاهی تا نیمه ­صنعتی است، ادامه می‌دهد: سالیانه تقریبا  5 میلیون دلار تنها برای واردات پانسمان‌­های ساخته شده با روش ترریسی در کشور هزینه می‌شود. از آنجا که میکروالیاف پلیمری به عنوان خروجی این دستگاه در ساخت پانسمان‌های پیشرفته استفاده می‌­شود، اگر فرآیند تولید کاملا بومی‌سازی شود، می‌توان انتظار داشت که صرفه‌جویی ارزی خوبی برای کشور به همراه داشته باشد. به علاوه اگر این دستگاه در مقیاس صنعتی و نیمه صنعتی ساخته شود امکان صادرات هم وجود دارد که منجر به ارزآوری از طریق فروش دستگاه خواهد شد. لازم به ذکر است، این شرکت تنها با گذشت 2 سال از شروع فعالیت، بیش از 100 محصول پیشرفته شیمیایی را تولید و در اختیار مشتریان قرار داده است.


  • بازدیدکنندگان: 61
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ