اخبار
06-20-1399
به میزبانی معاون علمی فناوری رئیس جمهور

«محسن هاشمی» رئیس شورای اسلامی شهر تهران و چند تن از اعضای شورای شهر تهران، میهمان «سورنا ستاری» معاون علمی فناوری ریاست جمهوری بودند و همراه او از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «محسن هاشمی» رئیس شورای اسلامی شهر تهران و چند تن از اعضای شورای شهر، از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کردند. در این بازدید که به میزبانی «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، «مهدی صفاری‌نیا» رئیس و «مهدی عظیمیان» مدیر کل توسعه شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس حضور داشتند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران و هیئت همراه، پس از ارائه معرفی کارخانه نوآوری آزادی توسط مدیر آن، از فضای کار اشتراکی «زاویه» و شتابدهنده‌های «هم‌آوا» و «هفت و هشت» (فعال در حوزه معماری و زندگی شهری) بازدید کرد‌ند. رئیس و اعضای شورای شهر در این بازدید با فعالان استارتاپی شاغل در کارخانه نوآوری آزادی گفتگو کرده و با چگونگی کار آنها و چیستی محصولاتشان آشنا شدند.

مهدی عظیمیان، مدیر کل توسعه شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس در حاشیه این بازدید گفت: رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران توسط دکتر ستاری، برای بازدید از کارخانه نوآوری آزادی و دیگر مجموعه‌های زیست‌بوم فناوری و نوآوری که با همراهی معاونت علمی و فناوری فعال هستند، دعوت شدند. هدف از این دعوت، معرفی و تبیین برنامه‌های جامع معاونت علمی و فناوری در حوزه فناوری و نوآوری در سال‌های اخیر به رئیس شورای شهر تهران بود.

وی توضیح داد: در دو سه سال اخیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برخی از فضاهای متروکه و پهنه‌های بلااستفاده شهری را به محل‌هایی برای فعالیت‌های نوآورانه تبدیل کرده است؛ که نمونه بارز آن کارخانه نوآوری آزادی است.

عظیمیان تصریح کرد: اقتصاد دانش‌بنیان می‌تواند تاثیر به سزایی در تولید ناخالص ملی و رشد اقتصادی کشور داشته باشد. هدف از دعوت اعضا و رئیس شورای شهر برای بازدید از کارخانه نوآوری آزادی، تبیین این موضوع و تشریح فرآیند انجام فعالیت‌های نوآورانه بود.

وی ادامه داد: بسیاری از فضاهای متروکه و بلااستفاده در تهران هستند که شورای شهر و شهرداری تهران می‌توانند در واگذاری آنها برای تبدیل شدن به محلی برای فعالیت‌های نوآورانه، تاثیرگذار باشند. علاوه بر آن حل مشکلات و موانع بر سر پیشبرد این برنامه در تهران، به دست شورای شهر و شهرداری است. همچنین شورای شهر می‌تواند در زمینه همراهی شهرداری تهران و شهرداری مناطق با این برنامه، کمک کند.

مدیر کارخانه نوآوری آزادی با اشاره به اهمیت حضور شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در تهران گفت: بیش از نیمی از شرکت‌های دانش‌بنیان در تهران مستقر هستند. بنابراین تهران ظرفیت بسیاری برای استقرار و متمرکز شدن این شرکت‌ها دارد. تمرکز فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری در تهران و استفاده از خدمات و محصولات ایشان، تهران را تبدیل به یک شهر نوآور خواهد کرد و باعث رشد اقتصادی آن می‌شود.


  • بازدیدکنندگان: 64
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ