اخبار
06-15-1399
در بازدید سفیر نیکاراگوئه از پارک فناوری پردیس مطرح شد؛

«ایساک لنین براوو» سفیر جمهوری نیکاراگوئه از پارک فناوری پردیس بازدید کرد. وی در این مراسم، از علاقه کشورش در زمینه همکاری با ایران در حوزه زیست‌فناوری و امنیت سایبری خبر داد و تمایل خود را برای شروع هرچه سریع‌تر همکاری اظهار داشت.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، سفیر جمهوری نیکاراگوئه که چند ماهی است فعالیت خود را در ایران آغاز کرده، طی مراسمی به میزبانی «مهدی صفاری‌نیا» رئیس پارک، از این مجموعه بازدید کرد. او در این دیدار گفت: دولت نیکاراگوئه خود را نه تنها دوست ایران بلکه یک کشور برادر با ایران می‌داند. دو کشور مشترکات بسیاری با هم دارند. انقلاب ما در نیکاراگوئه همزمان با انقلاب اسلامی ایران بود و در میان ما به انقلاب دوقلو شهرت دارد.

وی افزود: ما به پیشرفت فناوری در ایران معتقد هستیم و باور داریم فناوری در ایران در حال توسعه و پیشرفت است. بنابراین تمایل داریم همین امسال همکاری‌های خود را در این زمینه با ایران آغاز کنیم.

سفیر نیکاراگوئه در مورد زمینه‌های مد نظر کشورش برای همکاری با زیست‌بوم فناوری و نوآوری ایران گفت: ما در زمینه زیست‌فناوری و امنیت سایبری علاقه و نیاز ویژه‌ای به همکاری با ایران داریم. در صورت همکاری نه تنها در نیکاراگوئه، بلکه می‌توانیم فناوری ایران را در میان کشورهای حوزه خود گسترش دهیم.

براوو با اشاره به اینکه به تازگی پارک نوآوری نیکاراگوئه در کشورش افتتاح شده به استفاده از تجربیات پارک فناورری پردیس در توسعه پارک نوآوری کشورش اظهار تمایل کرد و پیشنهاد استمرار ارتباط با پارک فناوی را ارائه نمود.

همچنین در این دیدار اطلاعاتی در مورد «نمايشگاه اينوتكس»، «آمارهای سالیانه پارک»، «همکاری‌های بین‌المللی پارک» و «ظرفیت شرکت‌های حوزه زیست‌فناوری در پارک جهت تعریف همکاری» برای سفیر نیکاراگوئه تبیین شد.

شایان ذکر است، خبر برگزاری این مراسم توسط سایت خبری شبکه تلویزیونی 8 نیکارگوئه، پوشش داده شد.


  • بازدیدکنندگان: 49
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ