اخبار
04-31-1399
روایت تجربه مدیر عامل شرکت «فیدار لیان آروند» از عضویت در پارک فناوری پردیس

چندی پیش فراخوان پذیرش عضویت و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در فاز 3 پارک فناوری پردیس موسوم به «پردیس کارآفرینی» منتشر شد. روابط عمومی پارک فناوری پردیس برای آن دسته از متقاضیان حضور در پارک که علاقه‌مند به خواندن تجریبات شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس هستند، سلسه روایت‌هایی را در این زمینه تهیه کرده است.

یادداشت دوم: روایت «ناصر کریمیان» مدیر عامل شرکت «فیدار لیان آروند»

یکی از اهداف ناصر کریمیان در حوزه فعالیت کاری‌اش، راه‌اندازی کسب و کار و تجارت برای خودش بود. حتی سال‌هایی که به عنوان مهندس مکانیک در شرکت‌های مهندسی مشاور و ساخت در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و سیمان، کار می‌کرد، تصمیم داشت که فعالیت حرفه‌ای خودش را آغاز کند. زندگی کارمندی مورد طبع او نبود و یکی از علایقش حضور در محیط‌های کاری فناور و نوآور بود. زمینه تخصصی شغلی او برای شروع یک فعالیت شغلی مستقل، نیاز به سرمایه‌گذاری مالی زیادی داشت. بنابراین تصمیم گرفت حوزه دیگری را برای شروع کسب و کار خود آغاز کند. در همین حال زمینه حرفه‌ای برادرش نظر او را جلب کرد. برادر او پروتزیست بود. کمی کندوکاو کافی بود تا متوجه شود در حوزه تولید پروتز تولیدکننده قدرتمند داخلی وجود ندارد و سهم واردات بیشتر از تولید است. همچنین بهتر شدن شرایط زندگیِ قشرِ مددجو نیز از علایق او بود. بنابراین تصمیم گرفت در حوزه طراحی و تولید پروتز اندام‌های بدن انسان کسب و کاری آغاز کند.
ناصر کریمیان شرکت خود را با نام «فیدار لیان آروند» در سال 1394 تاسیس کرد. اما این فعالیت را به دلیل نگرانی در مورد مسائل مالی به عنوان شغل دوم در نظر گرفت که باعث شد پیشرفت تجاری شرکتش کمی کند باشد. اما در نهایت با همراهی همسرش ترس را کنار گذاشت و تصمیم گرفت با زندگی کارمندی خداحافظی کند و به فرآیند رشد شرکتش سرعت ببخشد.
جستجوی یک مرکز رشد مناسب برای آغاز فعالیت شرکتش، از اولین کارهایی بود که انجام داد. از میان مرکز رشدهای مختلف انتخاب او مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس بود. بنابراین فیدر لیان آروند در مرکز رشد فناوری نخبگان شروع به کار کرد و بعد از مدتی توانست به عنوان یک شرکت مستقل در پارک فناوری پردیس مستقر شود. ناصر کریمیان محل زندگی خود را به شهر پردیس منتقل کرد و آن سبک زندگی را که دوست داشت، ساخت. شرکت فیدار لیان آروند در هفدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس، موفق به حضور در جمع برترین‌های شرکت‌های مرکز رشد پارک فناوری پردیس شد.

  • بازدیدکنندگان: 113
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ