اخبار
08-14-1399
طی عقد تفاهم‌نامه‌ای بین پارک فناوری پردیس و دانشگاه خاتم

امروز طی مراسمی قرارداد توسعه دانشگاه خاتم در ناحیه نوآوری پردیس با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، «مهدی صفاری‌نیا» رئیس پارک فناوری پردیس و رئیس دانشگاه خاتم منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، عصر امروز تفاهم‌نامه‌ای میان این مجموعه و دانشگاه خاتم با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد. به موجب این قرارداد، طرح توسعه دانشگاه خاتم در فاز 4 پارک فناوری پردیس با عنوان «مجموعه آموزشی و فناوری خاتم» اجرا می‌شود.


توسعه پژوهش‌های فناورانه و علمی در ناحیه نوآوری پردیس

با رویکرد ایجاد پردیس کارآفرینی رقابت پذیر در ناحیه نوآوری پردیس، دانشگاه خاتم در تعامل با پارک فناوری پردیس، مجموعه آموزشی، تحقیقاتی، پژوهشی خود را تحت عنوان «مجموعه آموزشی و فناوری خاتم» در زمینی به مساحت 17 هکتار و در فاز 4 پارک فناوری پردیس احداث می‌کند.
با ایجاد این مجتمع آموزشی و فناور، امکان حضور ۱۰ هزار دانشجو و ۱۰۰۰ پژوهشگر استارتاپی که در توسعه مرزهای دانش و ایده‌های نوآورانه توانمند هستند، فراهم خواهد شد. همچنین امکانات پشتیبانی، آزمایشگاهی و آموزش و درمانی برای خلق ایده‌های نواورانه در این مجموعه پیش‌بینی شده است.
همچنین در راستای ایجاد ارتباط پایدار صنعت و دانشگاه و همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی به منظور تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه و توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان، همزمان با انعقاد این قرارداد تفاهم‌نامه همکاری و هم‌افزایی میان پارک فناوری پردیس و دانشگاه خاتم منعقد شد. با امضای این تفاهم نامه بستر توسعه فناوری‌های مرز دانش خصوصا در حوزه فناوری‌های همگرا و تامین زیرساخت‌های سخت‌افزاری و مغزافزاری جهت تحقق اهداف تحقیقاتی، فناوری و نوآوری و تسهیل تجاری سازی محصولات فناور و دانش‌بنیان با انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری، بیش از پیش فراهم خواهد شد.

ورود دانشگاه خاتم به ناحیه نوآوری پردیس گام موثری در توسعه مرزهای علم و فناوری

«سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم، با بیان اینکه نسل جدید دانشگاه‌ها خصوصی هستند و تحول در حوزه مرزهای دانش و فناوری را رقم می‌زنند، گفت: در دانشگاه‌های نسل جدید، توجه و تمرکز بر خلاقیت‌های نیروی انسانی دانش‌آموخته و خلق ارزش افزوده از محل قراردادهای ارتباط با صنعت، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

ستاری با بیان این‌که دانشگاه خاتم می‌تواند به عنوان الگویی موفق در نسل دانشگاه‌های خصوصی مطرح شود، ادامه داد: این دانشگاه توانسته است مدلی تازه در آموزش و توسعه مرزهای علم و فناوری را پیاده‌سازی کند و با ورود به ناحیه نوآوری پردیس به خوبی در این مسیر گام گذاشته است.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با بیان اینکه دانشگاه‌های بخش خصوصی با نوآوری‌های ذاتی خود تحولی تازه را در زنجیره دانش و فناوری رقم می‌زنند، افزود: ورود بخش خصوصی به دانشگاه‌ها موجب شده است تا این دست دانشگاه‌ها حرف‌های تازه‌ای برای گفتن داشته باشند و به دستاوردهای ارزنده‌ای برسند. یکی از برندگان جایزه مصطفی(ص)، دانش‌آموخته یکی از دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه بود که در کمتر از یک دهه به یکی از برترین دانشگاه‌های این کشور تبدیل شده است. الگوهای موفق دانشگاه‌های خصوصی در پیشرفت‌های فناورانه دنیا نشان می‌دهد این دانشگاه‌ها در توسعه و پیشرفت فناورانه کارآمد خواهند بود.  • بازدیدکنندگان: 111
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ