شما اینجا هستید.: خانه › Gew

هفته جهانی کارآفرینی در پارک فناوری پردیس

هفته جهانی کارآفرینی یک برنامه هماهنگ جهانی برای ترویج، تشویق، رشد و توسعه کارآفرینی است که از 16 تا 22 نوامبر در بیش از 170 کشور دنیا برگزار می­ شود. شعار هفته جهانی کارآفرینی در سال 2020، «رفع موانع و استقبال از همه» (Removing barriers and welcoming all) است که در این راستا 35000 رویداد با حضور بیش از 10 میلیون نفر در سراسر دنیا برگزار خواهد شد.

پارک فناوری پردیس نیز بعنوان بزرگترین ناحیه نوآوری کشور، برنامه­ های متنوعی را برای هفته جهانی کارآفرینی در بازه زمانی 1 تا 7 آذرماه 99 در نظر گرفته است که تلاش شده مردم، دانشجویان و افراد دارای پتانسیل کارآفرینی با بازدیدها، حضور در رویدادها، برنامه­‌های آموزشی و شبکه سازی، بتوانند با مفاهیم و مسیر کارآفرینی آشنایی بیشتری پیدا کنند.

در بازدیدها و رویدادهای حضوری، کلیه پروتکل‌­های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و فاصله­‌گذاری اجتماعی رعایت خواهد شد.

برنامه­‌های پارک فناوری پردیس در هفته جهانی کارآفرینی به شرح جدول زیر است. شما علاقمندان می‌­توانید با مطالعه جزئیات هر برنامه نسبت به ثبت نام در آنها اقدام نمایید. همچنین در صورت وجود سوال و ابهام می­توانید با شماره تلفن­‌های مربوط به مسئول هر برنامه تماس بگیرید.

ردیف

عنوان برنامه

مخاطبین برنامه

نحوه ثبت نام

مسئول برنامه

شماره تلفن

1

بازدید تخصصی اساتید و دانشجویان از پارک فناوری
پردیس و شرکت­‌های مستقر

اساتید و دانشجویان دانشگاه­های شرق استان تهران و دانشجویان مستقر در شهرستان پردیس

با توجه به محدودیت های استانی در زمینه شیوع کرونا لغو شده است

 

آقای سعیدی

76250250

داخلی 2337

2

بازدید عمومی مردم از پارک فناوری پردیس

شهروندان شهرستان پردیس

با توجه به محدودیت های استانی در زمینه شیوع کرونا لغو شده است

 

آقای فخار زاده

1631 (شماره مستقیم و بدون 021)

3

وبینارهای آموزش مفاهیم اولیه کارآفرینی

افراد دارای ظرفیت کارآفرینی و دانشجویان

به توضیحات پایین جدول مراجعه کنید

آقای عارف

76250250
داخلی4004

4

کارآفرینی با ماسک خلاقیت (صرفاً به صورت مجازی)

افراد دارای ظرفیت کارآفرینی و دانشجویان

خانم کرامتی فر

0912347073

5

بازدید استارتاپ­‌ها از پارک

استارتاپ­‌های مستقر در کارخانه نوآوری آزادی و کارخانه نوآوری های­‌وی (شعب پارک)

با توجه به محدودیت های استانی در زمینه شیوع کرونا لغو شده است 
آقای محمدی

  46106145 (آقای محمدی)

6

بازدید از کارخانجات مستقر در شهرستان

کارکنان شرکت‌­های پارک و عموم شهروندان شهرستان

با توجه به محدودیت های استانی در زمینه شیوع کرونا لغو شده است

7

دوره آموزشی کارآفرینی سازمانی (صرفاً به صورت مجازی)

کارکنان ستاد پارک فناوری پردیس

---

آقای شعبانی

76250250
داخلی 2533 

8

فعالیت های رسانه ای

مخاطبان رسانه ملی

---

آقای تفرشی

76250250

داخلی 2134

9

انتشار گزارش عملکرد پارک فناوری پردیس در زمینه توسعه کارآفرینی

ذینفعان پارک و عموم مردم

---


 


 


جزئیات برنامه ها:

1. بازدید تخصصی دانشجویان از پارک فناوری پردیس و شرکت‌­های مستقر (با توجه به محدودیت های استانی در زمینه شیوع کرونا لغو شده است)

دانشجویان رشته های فنی و مهندسی مستقر در شهرستان پردیس و نیز دانشجویان دانشگاه‌­های شرق استان تهران، مخاطبین این برنامه هستند که طی این بازدیدها، با فعالیت‌های پارک فناوری پردیس آشنا می‌شوند، از شرکت های فناور مرتبط با رشته تحصیلی خود بازدید می کنند، اگر ایده ای برای کارآفرینی داشته باشند با شرایط عضویت در پارک و مرکز رشد فناوری نخبگان آشنا می شوند و از رویدادهای صدف و تیکاف که زمینه ساز هدایت شغلی و کارآفرینی هستند، آگاهی می یابند.

این بازدیدها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در گروه های حداکثر 30 نفره و حداکثر 5 سانس مختلف (جمعا 150 نفر) از روز شنبه 1 آذرماه تا روز چهارشنبه 5 آذرماه 99 پیش بینی شده و استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و ضدعفونی کردن دستها و محیط از الزامات آن است.

برای ثبت نام در این بازدیدها، کلیک کنید.


2. بازدید عمومی مردم از پارک فناوری پردیس (با توجه به محدودیت های استانی در زمینه شیوع کرونا، لغو شده است)

یکی از اهداف برگزاری برنامه های هفته جهانی کارآفرینی، آشنایی عموم مردم، جوانان و نوجوانان، زنان خانه دار و ... با محیط های کارآفرینی، مفاهیم کارآفرینی و نحوه فعالیت کارآفرینان و تولیدکنندگان و صنعتگران است. با توجه به استقرار بیش از 250 شرکت بزرگ و کوچک و استارتاپی در پارک و تولید صدها محصول فناورانه توسط ایشان و حضور 5500 متخصص در این شرکت‌ها، پارک فناوری پردیس به قطب بزرگی برای کارآفرینی در زمینه نوآوری و فناوری تبدیل شده است. لذا با توجه به هدفگذاری صورت گرفته، بازدید عموم مردم منطقه و شهروندان محترم شهر جدید پردیس از پارک، یکی از برنامه های اصلی در هفته جهانی کارآفرینی است.

برنامه بازدید عمومی از پارک، شامل آشنایی با فعالیت‌های پارک فناوری پردیس، بازدید از هواپیما و فناوری های هوانوردی، بازدید از برج فناوری و آشنایی با فیزیک نور، کار با تجهیزات و دستگاههای تولید شده توسط شرکت‌ها و تجربه آنها، آشنایی با جدیدترین فناوری های تولید شده توسط شرکت ها و همچنین خرید محصولات فناورانه خواهد بود.

این بازدیدها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در گروه های حداکثر 30 نفره و طی 18 سانس مختلف (جمعا 540 نفر) از روز شنبه 1 آذرماه تا روز پنجشنبه 6 آذرماه 99 پیش بینی شده و استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و ضدعفونی کردن دستها و محیط از الزامات آن است.

برای ثبت نام در این بازدیدها، کلیک کنید.


3. وبینارهای آموزش مفاهیم اولیه کارآفرینی

بسیاری افراد ایده ای را برای شروع یک کسب و کار در سر دارند ولی نمی دانند از کجا شروع کنند. هفته جهانی کارآفرینی فرصت مناسبی است که بتوانیم روی این موضوع تمرکز کنیم و از راه و روش کارآفرینی، مقدمات و الزامات آن، ثبت شرکت و اختراع، تیم سازی و ... آگاهی پیدا کنیم.

برای این هدف، 3 دوره آموزشی با عناوین زیر برای هفته جهانی کارآفرینی پیش بینی شده است:

1. وبینار توسعه کارآفرینی زنان با رویکرد ایجاد کسب و کارهای خانگی، توسط خانم دکتر زهرا آراستی (دانشیار دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران)، روز یکشنبه 2 آذرماه از ساعت 10 تا 12

2. وبینار از کارمندی تا کارآفرینی، توسط آقای مهندس علی پنیریان (کارآفرین و مدیر مرکز نوآوری یاس) روز سه شنبه 4 آذرماه از ساعت 9 تا 11

3. وبینار تیم سازی کلید اصلی موفقیت در کارآفرینی، توسط خانم هما عسگریان (روانشناس و منتور استارتاپ ها)، روز چهارشنبه 5 آذرماه از ساعت 9:30 تا 11:30

به منظور حفظ فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، این دوره های آموزشی بصورت برخط (وبینار) برگزار می شود. برای ثبت نام در هر یک از این وبینارها روی اسم آنها کلیک کنید.

 


4. کارآفرینی با ماسک خلاقیت (صرفاً به صورت مجازی)

رویداد کارآفرینی با طعم خلاقیت، یک رویداد آموزشی تجربی است که در ۳ روز متوالی در انتهای هفته به مدت 54 ساعت برگزار می‌گردد . در این برنامه شرکت کنندگان و علاقمندان به کارآفرینی گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند .
این برنامه از ساعت ۴ بعد از ظهر روز چهارشنبه 5 آذر 99 آغاز و تا ۹ شب جمعه 7 آذر 99 در محل پارک فناوری پردیس ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (حدود ۵۰ نفر) همگی در یک فضای مشترک قرار می گیرند و با کمک مربیان خبره (منتورها) که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می گردند، ایده ها را پرورش می دهند تا به کسب و کار های نوپا تبدیل شود.
در پایان برنامه، تیم ها پروژه های خود را به داوران که از میان جامعه سرمایه گذار و اساتید دانشگاهی هستند، به نمایش می گذارند تا تیم های برتر انتخاب شوند.
این بازدیدها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حداکثر 50 نفر ظرفیت برنامه ریزی شده و استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و ضدعفونی کردن دستها و محیط از الزامات آن است.

 

5. بازدید استارتاپ‌­ها از پارک (با توجه به محدودیت های استانی در زمینه شیوع کرونا لغو شده است)

کارخانه نوآوری آزادی اولین شعبه پارک فناوری پردیس است که با مشارکت دولت و بخش خصوصی (شرکت هم‌آوا) در محدوده میدان آزادی تهران و جنب ایستگاه متروی بیمه تاسیس شده است. این کارخانه با وسعت حدود 18500 مترمربع، یک کارخانه متروکه با نام «الکترودسازی آما» بوده که طی فرآیند بازسازی، تبدیل به اولین کارخانه نوآوری کشور و اولین شعبه پارک فناوری پردیس شده است.

شتابدهنده هم آوا (در حوزه فناوری های همگرا)، کارگاه نوآوری هفت و هشت (یک مرکز نوآوری در حوزه معماری، طراحی شهری و صنعتی)، شتابدهنده هنام فارمد (در حوزه داروهای نوین)، شبکه نوآوری پلنت(در صنعت بیمه)، شتابدهنده کارا (در زمینه سلامت الکترونیک)، استودیو وی کست (مرکز نوآوری تولید محتوا)، دیجی کالا نکست (با تمرکز روی هوش مصنوعی)، زاویه (با ارائه خدمات فضای اشتراکی)، مرکز نوآوری علی بابا (در صنعت گردشگری) و شتابدهنده آواگیمز (در زمینه صنعت بازی) در کارخانه نوآوری آزادی مستقرند.

استارتاپ های زیادی در مراکز نوآوری مستقر در کارخانه نوآوری آزادی مشغول به کار هستند که به سرعت در حال رشد و توسعه می باشند. از آنجا که فضاهای موجود در کارخانه نوآوری آزادی و کارخانه نوآوری های­‌وی برای استقرار استارتاپ هایی که رشد کرده اند کفایت نمی کند، استقرار آتی این استارتاپ ها در محل اصلی خود پارک پیش بینی شده است.

به این منظور استارتاپ های مستقر در کارخانه های نوآوری (شعب پارک) به منظور آشنایی بیشتر با نحوه انتقال محل فعالیت خود به پارک و شرایط استقرار و امکانات موجود در پارک، در هفته جهانی کارآفرینی از پارک بازدید خواهند داشت.

این بازدید روز یکشنبه 2 آذر ساعت 14 با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد و استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و ضدعفونی کردن دستها و محیط از الزامات آن است.

برای ثبت نام در این بازدیدها، با آقای محمدی مسئول برنامه با شماره 09211097081 تماس گرفته شود.


6. بازدید از کارخانجات مستقر در شهرستان (با توجه به محدودیت های استانی در زمینه شیوع کرونا لغو شده است)

 

بیش از 8000 واحد صنفی و صنعتی در شهرستان پردیس (از سعیدآباد جاجرود تا بومهن) فعالیت دارند که عمده آنها در صنایع چوب و درودگری، صنایع فلزی و قطعه سازی فعال هستند. برخی از این صنایع در هفته جهانی کارآفرینی سیاست درب های باز را برای بازدید عموم مردم از کارخانه و محل تولید محصولات خود اتخاذ کرده اند و امکان بازدید عموم مردم و پرسنل پارک فناوری پردیس از محل فعالیت خود را فراهم آورده اند.

مجموعه های صنعتی زیر برای میزبانی از بازدیدکنندگان اعلام آمادگی کرده بودند که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا، این بازدیدها لغو شدند:

1. گروه بازرگانی قائم با برند Nice یکی از بزرگترین تولید کنندگان یراق کابینت در ایران که در خرمدشت مستقر است.

2. شرکت نارین تکتاز صنعت NTS تولید کننده بست لوله با روکش پی وی سی و روکش لاستیکی و همچنین تولید کننده انواع ابزارآلات و ماشین آلاتصنعتی با ثبت دهها اختراع که در خرمدشت مستقر است.

3. شرکت مهندسی صنعتی راویان نور تولیدکننده قطعات حساس و پر کاربرد زنجیره تأمین صنایع خودرو (مانند بخاری پراید و نیسان، الکتروپمپ، رگولاتور، مجموعه پمپ و گیج و ...) که در سیاه سنگ مستقر است.

4. مجتمع صنعتی کاجاران که در زمینه تولید دستگاه آلات اکسترودر، خط تولید پروفیل پلی پروپیلن، خطوط تولید لوله های پلی اتیلن، خط تولید لوله UPVC و ... فعال است و در خرمدشت مستقر است.

5. آیسا مبل کیان که در زمینه تولید مبلمان منزل فعال بوده و کارخانه تولیدی آن آن آدر خرمدشت مستقر است.

 


7. دوره آموزشی کارآفرینی سازمانی (صرفاً به صورت مجازی)

کارآفرینی، تنها به ایجاد یک کسب و کار جدید محدود نمی شود، شما در سازمانی که در آن مشغول به کار هستید هم می­‌توانید کارآفرینی (ارزش آفرینی) کنید. کارآفرینی سازمانی می‌تواند هر نوع فعالیت و جهت‌گیری نوآورانه مانند طراحی محصول، خدمات، فناوری‌ها، تکنیک‌های اداری و سازمانی، استراتژی‌ها و موضع‌گیری‌های رقابتی جدید را شامل شود.

در این راستا پارک فناوری پردیس یک دوره آموزشی کارآفرینی سازمانی با هدف تقویت بعد ایده پردازی و ایجاد رقابت سالم برای جذب ایده ها میان کارکنان خود برگزار خواهد نمود.

این دوره توسط دکتر «سخدری» طی 4 ساعت روز پنجشنبه 6 آذرماه از ساعت 8 الی 12 در محل پارک فناوری پردیس (سالن سراج)، به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد.


8. فعالیت های رسانه ای

فرهنگ سازی، اطلاع رسانی عمومی، ایجاد موجی از اخبار و اتفاقات مثبت کارآفرینی بخشی از برنامه های هفته جهانی کارآفرینی است. به این منظور روابط عمومی پارک قصد دارد با اعزام کارآفرینان به رسانه ملی و حضورشان در برنامه های گفتگو محور، تولید اخبار و گزارش های خبری و همچنین پخش برنامه های آموزشی و الهام بخشی کارآفرینی از صدا و سیما، تنور هفته کارآفرینی را گرم تر کند.


9. انتشار گزارش عملکرد پارک فناوری پردیس در زمینه توسعه کارآفرینی

طی سال‌های گذشته پارک فناوری پردیس گام های استواری برای ورود افراد و دانشجویان به مسیر کارآفرینی، هدایت شغلی، ایجاد کسب و کار، حمایت از کارآفرینان و جذب و عضویت آنها برداشته است. به این منظور پارک فناوری پردیس قصد دارد در هفته جهانی کارآفرینی گزارشی از اقدامات چندسال اخیر خود در این زمینه را برای آگاهی عموم مردم و ذینفعان منتشر نماید.توصیه می شود برای اطلاع از آخرین برنامه های هفته جهانی کارآفرینی در پارک در شبکه های مجازی اینستاگرام و بله ما را دنبال کنید.

پوستر برنامه های پارک در هفته جهانی کارآفرینی را می توانید از اینجا دانلود کنید.