شما اینجا هستید.: خانه › فراخوان واگذاری اراضی فاز 3

فرصت ویژه برای استقرار در ناحیه نوآوری پردیس


فرصت ویژه برای استقرار در ناحیه نوآوری پردیس

پذیرش شرکت‌­های فناور، دانش‌­بنیان و نوآفرین

در فاز سوم پارک فناوری پردیس

(15تیر تا 31 مرداد 1399)
با توجه به تقاضای شرکت‌­های فناور برای عضویت و استقرار در ناحیه نوآوری پردیس، سازمان پارک فناوری پردیس فراخوانی را به منظور اعلام ظرفیت استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نوآفرین اعلام می‌نماید، تا بر این اساس، تعدادی از قطعات فاز سوم ناحیه نوآوری پردیس، با نام «پردیس کارآفرینی»، طی ارزیابی به متقاضیان واگذار نماید.

لازم به ذکر است «واحدهاي توليدي با محصولات دارای فناوری پیشرفته (Hi-tech) كه دارای محصولات با ارزش افزوده­‌ی بالا و توليد مبتني بر نيروي متخصص بصورت غیرانبوه می­‌باشند»، «واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) صنايع -كه توليدات آن­ها در مناطقي بيرون از پارك صورت مي­‌گيرد» و «شتاب­دهنده­‌های نوآوری، آزمایشگاه‌های مرجع، کارگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات فناوری» از واحدهای واجد شرایط برای عضویت و استقرار در پارک فناوری پردیس هستند. همچنین هولدینگ‌های بزرگ صنعتی و سرمایه‌گذاری، می‌توانند کمپ‌های تخصصی خود را براساس ضوابط پارک، در ناحیه نوآوری پردیس مستقر نمایند.

مهلت مجاز برای احداث ساختمان، استقرار و بهره‌‎برداري از فضای پزوهشی و تحقیقاتی احداث شده، با توجه به متراژ زمين، بين 24 تا 36 ماه خواهد بود.


شرایط فراخوان پذیرش شرکت­های فناور در پردیس کارآفرینی

پذیرش شرکت­‌ها در این مرحله محدود به 30 قطعه می‌­باشد که با عنایت به تعداد بالای متقاضیان برای استقرار در ناحیه نوآوری پردیس؛ انتخاب شرکت‌های واجد شرایط به صورت رقابتی و از میان کلیه متقاضیان در محدوده زمانی با رعایت اولویت‌های زیر خواهد بود:

الف- حوزه‌های اولویت‌دار فراخوان

شرکت­‌های فعال در حوزه‌های «تجهیزات پزشکی پیشرفته»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «الکترونیک، کنترل و ابزار دقیق»، «شتاب­دهنده‌های نوآوری» و «خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی» در اولویت پذیرش خواهند بود.

ب- تعداد قطعات و مساحت زمین­‌های قابل واگذاری به شرکت­‌ها

صرفا تعداد 30 قطعه از کل قطعات موجود در پردیس کارآفرینی از مساحت قریب به 500 تا 2500 مترمربع در این طرح قابل واگذاری است. در صورت احراز نیاز شرکت‌ها و تامین زمین، امکان واگذاری قطعات به صورت تجمیعی و حداکثر تا سقف 5000 مترمربع نیز وجود خواهد داشت.

ج- قیمت و شرایط مالی واگذاری فراخوان

قيمت قطعات بر اساس عواملي ازجمله: دسترسي، موقعيت، متراژ و...، متغير بوده و برای مدت فراخوان تعیین شده است. همچنین متقاضیان می‌توانند بر اساس جدول زیر یکی از روش‌ها را جهت پرداخت هزینه خرید اراضی انتخاب نمایند:


 

لازم به ذکر است، شرکت‌های دانش‌بنیان علاوه بر بهره‌مندی از شرایط ذکر شده در جدول فوق، امکان بهره‌مندی از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت واحدهای پژوهشی و تحقیقاتی، با عاملیت صندوق توسعه فناوری‌های نوین (مستقر در پارک)، را خواهند داشت. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان بدون نیاز به فرآیند اولیه پذیرش واحدهای فناور در پارک و صرفا براساس احراز صلاحیت مالی و سرمایه‎گذاری پذیرش خواهند شد.

امکانات عمومی پارک فناوری پردیس

ناحیه نوآوری پردیس، در حال تبدیل شدن به شهری پویا و یکی از بهترین زیست‌بوم‌های فناوری و نوآوری منطقه است که حضور در آن، امکان بهره‌مندی از مزایای بسیاری را به اعضای خود می‌دهد. این مزایا در سه دسته «رفاهی»، «کسب‌وکار» و «قانونی»، مسیر رشد و پیشرفت شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان را آسان‌تر می‌کند.

«نزديكي و دسترسی مناسب به تهران»، «شرايط آب و هوايي و اقليمي خوب در همجواری شهر جديد پرديس و امكان استفاده از خدمات شهري آن و همچنين شهرهاي مجاور براي سكونت بهینه کارکنان شرکت‌ها»، «محیط آرام، زیبا و با امنیت بالای پارک»، «نزديكي به مناطق صنعتي كمرد و خرمدشت به منظور تامین نیازها و برون­سپاری تولیدی و صنعتی»، «شرايط سرمايه‌گذاري مطلوب با قيمت مناسب زمين» و فراهم شدن دسترسی پردیس به تهران با شبکه مترو در آینده نه چندان دور، ازجمله ویژگی‌های ناحیه نوآوری پردیس است.

«تأمين تأسيسات زيربنايي مورد نياز شركت‌ها با استاندارد خوب از جمله: راه، شبکه‌های آب، برق، گاز، فاضلاب، تلفن، فیبر نوری»، «امكان استفاده از زیرساخت‌ها و فرصت‌های خدمات رفاهی، فرهنگی و ورزشی پارك، از قبيل سرویس‌های متعدد و متنوع رفت و آمد، هتل، رستوران‌های سنتی و فست‌فود، کافه، باشگاه ورزشی، خشکشویی، زمین‌های بازی، مهد کودک، فروشگاه زنجیره‌ای، مرکز خدمات درمانی، مسجد، خدمات بانکی متنوع، خدمات خودرویی، فروشگاه‌های متنوع خدماتی و ...» از خدمات عمومی فراهم شده در پارک فناوری پردیس برای شرکت‌ها و پرسنل آنهاست.

استقرار شرکت‌های بزرگ و نام‌آور معتبر داخلی و بین‌المللی در کنار ده‌ها تیم و شرکت فناور در پارک فناوری پردیس، همچینن حضور «صندوق توسعه فناوریهای نوین، صندوق قرض‌الحسنه حامین فناوری پردیس، صرافی نوین، مشاوران متنوع حسابداری، مالیاتی و بیمه‌ای، کارگزاران متنوع بورس، مشاوران صاداراتی و حقوقی،»، «مرکز داوری و شورای حل اختلاف شرکت‌های دانش‌بنیان» همراه با «بهره‌مندی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه و انتقال فناوری»، «بهره‌مندی از ظرفیت سازمانی پارک در ترک تشریفات مناقصات قراردادهای پژوهشی و تجاری‌سازی»، «امكان بهره‌برداري از شبكه وسيع همكاران داخلي و خارجي پارك»، «استفاده از مزاياي همجواري واحدهاي فناور جهت توسعه بازار خارجي و توليد فناوريهاي جديد»، «امكان استفاده از خدمات تخصصي فناوری و کسب و کار در پارك»،و «بهره‌مندی از حمایت‌های مالی و معنوی در قالب آیین‌نامه حمایتی پارک» از مزایای کسب‌وکاری در پارک فناوری پردیس است.

مزایای قانوني استقرار در پارک فناوری پردیس

حضور در پارک فناوری پردیس به عنوان بزرگترین پارک فناوری خاورمیانه و بهشت فناوری منطقه برای شرکت‌های عضو، مزایای قانونی بسیاری دارد که از جمله آنها می‌توان به «معافیت مالیات بر عملکرد سالیانه»، «معافیت مالیات بر ارزش افزوده (در تعاملات فیمابین اعضای پارک‌های فناوری)»، «معافيت از هرگونه عوارض متداول كشور از قبیل عوارض شهرداری»، «آزاد بودن نقل و انتقال ارز از خارج از كشور به پارك و بالعكس از طريق شبكه بانكي»، «اشتغال نيروي انساني و روابط كار بر اساس مقررات اشتغال در مناطق آزاد»، «لغو محدودیت استقرار در شعاع 120 کیلومتری تهران برای شرکت‌های دانش‌بنیان»، «بهره‌مندی از امتیاز ویژه فنی برای حضور در مناقصات و همچنین ترک تشریفات آن» و «تسهیلات خدمت نظام وظیفه برای کارکنان شرکت‌های عضو» اشاره کرد.

فرآیند بررسی درخواست عضویت و انعقاد قرارداد

متقاضیان پذیرش در پردیس کارآفرینی پارک، مي‌توانند از تاریخ 15 تيرماه 1399 تا روز 31 مردادماه 1399 با مراجعه به درگاه اینترنتی خدمات الکترونیکی پارک فناوری پردیس به نشانی https://eservices.techpark.ir تقاضای خود را ثبت کرده و برای ارسال و تکمیل مدارک مورد نیاز نیز اقدام نمایند. در ادامه، ارزیابی فنی و مالی متقاضیان استقرار در پارک انجام خواهد شد. در مرحله آخر نیز فرآیند انعقاد قرارداد واگذاری اراضی به شرکت‌های تایید شده، انجام خواهد شد. شایان ذکر است، با توجه به محدودیت در پذیرش شرکت­‌ها، علاوه بر اولویت حوزه‌های فناوری تعیین شده، زمان ثبت‌نام و کامل بودن مدارک ارسالی نیز در تعیین اولویت انتخاب قطعه و انعقاد قرارداد با متقاضیان اثرگذار خواهد بود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و پیگیری درخواست‌های ارسالی، می‌توانند با شماره تلفن 76250250 (شماره‌های داخلی 2208 و 2213) تماس حاصل نمایند.