شما اینجا هستید.: خانهمعرفیپارک در یک نگاهواحدهای اقماری

پارک در یک نگاه

آخرین اخبار

11-01-1399
2600 نفر از 31 استان کشور در این طرح ثبت نام کردند
10-30-1399
به همراه رونمایی از محصولات تازه کارخانه‌های نوآوری پارک

شعب و واحدهاي اقماري

aif.techpark.ir

کارخانه نوآوری آزادی

کارخانه نوآوری آزادی، اولین شعبه پارک فناوری پردیس است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به نحوی مشارکت دولت و بخش خصوصی در محدوده میدان آزادی تهران تاسیس شده است. این کارخانه با وسعت حدود 18500 مترمربع، یک کارخانه متروکه با نام «الکترودسازی آما» بوده که طی فرآیند بازسازی، تبدیل به اولین کارخانه نوآوری کشور و اولین شعبه پارک فناوری پردیس شده است.

تجربه پارک فناوری پردیس نشان می‌دهد همجواری سه عنصر مهم شامل رویدادهای کارآفرینی، مراکز شکل‌گیری (فضاهای کاری اشتراکی) و همچنین شتابدهنده‌ها، نقش موثری در تکمیل زنجیره کارآفرینی پایدار داشته و اجتماع این سه عنصر می‌تواند هم‌افزایی تیم‌ها و استارتاپ‌ها، کاهش هزینه‌های تجاری‌سازی و پشتیبانی و همچنین برندسازی و تقویت هویت اعضا را به همراه داشته باشد. لذا حضور این سه بخش در کنار هم، مفهوم جدیدی تحت عنوان کارخانه‌های نوآوری ایجاد نموده است. همچنین ضرورت مجاورت تیم‌ها و استارتاپ ها که غالباً دانشجو هستند با دانشگاه‌ها، پارک را بر ‌آن داشت تا برای سرویس دهی به تیم‌ها و صاحین ایده، شعبی را در سطح شهر تهران راه‌اندازی نماید.

در این کارخانه، 9 شتابدهنده و مرکز نوآوری تخصصی در حوزه‌های مختلف مستقر هستند و از تیم‌ها و صاحبین ایده در حوزه‌های کاری تحت پوشش خود شامل فناوری اطلاعات، سلامت الکترونیک، تولید محتوا، نوآوری‌های بیمه‌های و مالی، حمایت می‌نمایند. در حال حاضر عملیات بازسازی کارخانه به پایان رسیده و با حضور ریاست محترم جمهور، در تاریخ 14/08/98 افتتاح رسمی شده است. بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و همچنین برنامه‌های ارائه شده توسط شتابدهنده‌های مستقر در کارخانه، ظرفیت حضور بیش از 2500 نفر در فضاهای کارخانه فراهم خواهد بود.

فضای کاری مناسب، خدمات حرفه‌ای کسب ‌وکار و آموزش‌های تخصصی، زیرساخت‌های فنی مطمئن، راهنمایی و مشاوره مربیان مجرب، ارتباط با سرمایه‌گذاران و فرشتگان کسب و کار، تامین سرمایه نقدی مورد نیاز و تداوم هم‌افزایی و یادگیری پس از دوره شتابدهی در یک مکان جغرافیایی متمرکز، از جمله کارکردهای اصلی کارخانه نوآوری آزادی است. همچنین وجود رستوران، کافه، باشگاه ورزشی و ... از جمله دیگر سرویس‌های قابل ارائه به استارتاپ‌ها می‌باشد. همچنین دسترسی به شبکه حمل و نقل عمومی شهری (مترو و اتوبوس) و بین شهری (پایانه مسافربری و فرودگاه) نیز از جمله مزایای کارخانه نوآوری آزادی محسوب می‌شود.

تیم‌های استارتاپی پس از طی نمودن فرآیند عضویتو استقرار در کارخانه، مشمول بخشی از مزایای عضویت در پارک فناوری پردیس بوده و از حمایت‌های مربوطه بهره‌مند خواهند شد.

کارخانه نوآوری های‌وی

کارخانه نوآوری های‌وی، دومین شعبه پارک فناوری پردیس است که در زمینی به مساحت حدوداً 5000 مترمربع و در حوالی میدان نوبنیاد تهران راه‌اندازی شده است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فرصت بسیار مناسبی برای حضور صاحبین ایده و تیم‌های استارتاپی در داخل کارخانه فراهم‌شده است و همچنین امکان حضور شتابدهنده‌ها، سرمایه­گذاران خطرپذیر و فرشتگان کسب‌وکار، شرکت­‌های خدمات مشاوره، مربیان و منتورها و افراد آزادکار (فری‌لنسر) نیز میسر می‌باشد.

در فضاهای کاری اشتراکی ایجاد شده در کارخانه نوآوری های‌وی، ظرفیت همجواری صاحبین ایده، فریلنسر‌ها، کارآفرینان و متخصصین حوزه‌های مختلف وجود دارد و امکان خوبی برای شبکه‌های سازی و همچنین خدمات فراهم شده برای متقاضیان فراهم است.

فرصت هم‌افزایی بین استارتاپ‌ها، استفاده از خدمات مربیان مجرب، ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران، صندوق‌ها و سرمایه‌گذاری جسورانه، بخشی از حمایت‌های این کارخانه از استارتاپها است. همچنین خدمات و امکانات رفاهی از قبیل کافه، اتاق‌های آموزش و جلسات و... از جمله مزایای فراهم‌شده برای حضور استارتاپ‌ها در کارخانه نوآوری های‌وی می‌باشد.

تیم‌های استارتاپی پس از طی نمودن فرآیند عضویت و استقرار در کارخانه، مشمول بخشی از مزایای عضویت در پارک بوده و از حمایت‌های مربوطه بهره‌مند خواهند شد.


 


براي اطلاعات بيشتر در خصوص شعب و واحدهاي اقماري پارك فناوري پرديس مي‌توانيد به آدرس زير مراجعه نماييد: