شما اینجا هستید.: خانهخدماتتبادل فناوریتور فناوری

تبادل فناوری

آخرین اخبار

08-07-1399
توسط اداره کل ترویج و توسعه خوشه‌های نوآوری پارک فناوری پردیس
08-05-1399
مدیرکل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری پارک فناوری پردیس خبر داد:

تور فناوری

 

طی سال‌های اخیر پیشرفت­های چشم­گیری در زمینههای متنوع علمی و فناوری دنیا به وقوع پیوسته که بخشی از آن مدیون تلاش­ دانشمندان ایرانی بوده است. پیشرفت‌های حاصل شده در حوزه فناوری نانو می‌تواند بهترین مصداق برای درستی این موضوع باشد.

اگر چه بررسی‌ها نشان می‌دهد که ایران به‌صورت درون‌زا و با تکیه بر ظرفیت‌های خود در طیفی از موضوعات مختلف فناوری، همچنان به اهداف قابل توجهی از مرزهای دانش دست پیدا می‌کند اما در عین حال این موضوع که توسعه فناوری نیازمند تعریف ترکیبی از فرآیندهای مبتنی بر تلاش‌های درون‌زا و تعاملات متکی بر هم‌افزایی‌های بین‌المللی است نباید مورد غفلت قرار گیرد.

با توجه به تاکیدات فراوانی که در خصوص توسعه فناوری و حرکت در مرزهای دانش در کشور دیده می‌شود اهمیت تبادلات مبتنی بر همکاری‌های بین‌المللی و بهره­مندی از ظرفیت­ سایر کشورها در تکمیل دانش فنی و هم‌افزایی در حوزه فناوری ­ضروری به نظر می‌رسد.

سال­ها است کشورهای مختلف جهان درحال برگزاری رویدادهایی بین‌المللی با عنوان «تورهای فناوری» هستند و بسیاری از دستاوردهای مدرن خود را مدیون همین تورها می‌دانند. تورهای فناوری از موثرترین برنامه­ها در راستای توسعه فناوری محسوب می‌شوند که اهدافی از قبیل؛ شناسایی توانمندی‌های فناورانه سایر کشورها، بررسی زمینه‌های عرضه و تقاضای فناوری، تکمیل دانش فنی و اهدافی از این دست را دنبال می‌کنند. سفرهای فناوران و فعالان کسب‌و‌کار حوزه فناوری سبب تعامل مستقیم، حضور در محیط و درک بهتر شرایط و ویژگی­های فناوری فی­مابین عرضه و تقاضای آن می‌شود.

با توجه به رشد فزاینده فناوری­های نوین، خلاء چنین برنامه­هایی به وضوح در کشور احساس می­شود بر این اساس پارک فناوری پردیس بر حسب نیازمندهای مطالعه شده در حوزه فعالیت خود تا کنون اقدام به برگزاری 8 تور فناوری برای فناوران و شرکتهای عضو نموده است؛

  • تور تخصصی و نمایشگاه Hi-Tech کره جنوبی 1388
  • تور تخصصی فناوری در حوزه لیزر  و اپتیک چین 1391
  • تور تخصصی فناوریهای الکترونیک روسیه 1391
  • تور تخصصی فناوری های نفت و گاز روسیه 1391
  • تور تخصصی فناوری های اطلاعات ترکیه 1392
  • تور لیزر، فوتونیک،الکترونیک، مونتاژ و صنایع نیمه هادی شانگهای- چین 1393
  • تور نفت، گاز، پتروشیمی، خطوط لوله، ایمنی و صنایع فرا ساحل پکنچین 1393 
  • تور تجهیزات پزشکی پکن-چین 1394